Aparjods Pasaules kausa otrajā posmā izcīna augsto piekto vietu

1 komentārs
Aparjods Pasaules kausa otrajā posmā izcīna augsto piekto vietu
AP/SCANPIX

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien Leikplesidas trasē izcīnīja dalītu piekto vietu Pasaules kausa otrajā posmā.

Arī otrajā posmā nepārspēts palika austrietis Jonass Millers, kura braucienos bija attiecīgi trešais un ceturtais rezultāts.

Otro vietu izcīnīja amerikānis Takers Vests, kurš divu braucienu summā zaudēja 0,021 sekundi, bet trešo vietu izcīnīja itālis Dominiks Fišnallers, kurš bija 0,052 sekundes lēnāks.

Ceturtais bija Romāns Repilovs, bet viņa tautietis Semjons Pavļičenko dalīja piekto vietu ar Aparjodu. Viņi abi uzvarētājam zaudēja 0,250 sekundes, bet goda pjedestāls bija 0,198 sekunžu attālumā.

Tikmēr Riks Kristens Rozītis atpalika 0,655 sekundes, kas deva 16.pozīciju un vietu aiz strīpas iekļūšanai Sprinta kausā, bet Inārs Kivlenieks otrajā braucienā krita un netika pie rezultāta.

Pirmajā braucienā ātrākais bija mājinieks Vests, kurš trasi veica 50,607 sekundēs un uzrādīja jaunu rekordu. Nieka piecas sekundes tūkstošdaļas viņam zaudēja Repilovs, bet 0,017 sekundes lēnāks bija Millers. Aparjods Vestam zaudēja 0,158 sekundes un bija piektajā vietā, bet Kivlenieks un Rozītis bija attiecīgi 15. un 17.vietā.

Otrajā braucienā ātrākais laiks – 50,720 sekundes – bija Fišnalleram, otrais bija Pavļičenko, kurš zaudēja 0,043 sekundes, bet trešais ar 0,076 sekunžu deficītu bija pirmajā braucienā neveiksmīgi startējušais austrietis Dāvids Glairšers. Aparjods braucienā bija 0,102 sekundes lēnāks un uzrādīja devīto rezultātu, bet Rozītim bija 15.vieta.

Iepriekšējā sezonā PK apritē labāk veicās Aparjodam, kurš ieņēma devīto vietu. 13.vietā kopvērtējumā finišēja Kivlenieks, vietu zemāk – Rozītis, bet Artūrs Dārznieks ieņēma 18.vietu.

Arī Eiropas čempionātā Vācijas trasē Oberhofā Aparjods finišēja trešajā pozīcijā, iegūstot bronzas medaļu. Pasaules čempionātā Vācijas trasē Vinterbergā viņu par vienu vietu apsteidza Kivlenieks, ierindojoties 11.vietā.

Šajā trasē iepriekšējās sezonas piektajā posmā Latvijas kamaniņu braucējiem neveicās. 18.vietā ierindojās Kivlenieks, bet Rozītis izcīnīja 27.pozīciju.

Pirmie uz starta dosies divnieki, bet pēc tam dalību uzsāks dāmas, pēc kurām kārta būs vīriešiem.

Šajās sacensībās iespēju piedalīties nopelnīs 15 ātrākie braucēji vieniniekos dāmu un vīru konkurencē, kā arī divniekos. Dalību divnieku sacensībās jau nodrošinājuši visi trīs Latvijas dueti – brāļi Šici, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs. Savukārt no dāmām piedalīsies Kendija Aparjode un Ulla Zirne

Trešais posms notiks pēc divām nedēļām Vistlerā, Kanādā. Tad gaidāms gandrīz mēneša pārtraukums līdz janvāra vidum, kad Altenbergā, Vācijā tiks aizvadīts ceturtais posms. 18. un 19.janvārī Lillehammerē, Norvēģijā norisināsies Eiropas čempionāts, kas reizē būs arī piektais PK posms, bet janvāra pēdējā nedēļas nogalē pasaules labākie kamaniņu braucēji pulcēsies Siguldā uz sezonas sesto posmu.

Septītais posms norisināsies Oberhofā, Vācijā februāra pirmajā nedēļas nogalē, bet sezonas kulminācija gaidāma 14. līdz 16.februārī, kad Soču olimpiskajā trasē tiks sadalītas pasaules čempionāta godalgas. Astotais posms februāra otrajā pusē notiks Altenbergā, Vācijā, bet sezonas noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.

1 komentārs