Anglijas regbija izlase saņem sodu par traucēšanu Jaunzēlandei izpildīt savu kara deju haku

0 Komentāru
Anglijas regbija izlase saņem sodu par traucēšanu Jaunzēlandei izpildīt savu kara deju haku
AFP/SCANPIX

Anglijas vīriešu regbija izlase saņēmusi sodu par laukuma viduslīnijas pārkāpšanu laikā, kad pirms Pasaules kausa mača Jaunzēlande izpildīja savu kaujas deju jeb haku.

Anglija sestdien Pasaules kausa pusfinālā ar 19:7 pārspēja Jaunzēlandi, kas līdz ar zaudējumu nolika čempiones pilnvaras.

Noteikumi paredz, ka pretinieku komanda hakas laikā nedrīkst pārkāpt laukuma viduslīniju, taču Anglijas izlase nostājās V veida formā, un seši tās spēlētāji atradās Jaunzēlandes laukuma pusē. Lai gan tiesnesis Naidžels Ouens lūdz angļus atkāpties uz savu laukuma pusi, viņi neklausīja.

Pēc mača Jaunzēlandes izlases spēlētājs Ārons Smits teica, ka Anglijas valstsvienības kapteinis Ouvens Ferels, kurš stāvēja formācijas smailē, esot viņam piemiedzis ar aci.

Pasaules Regbija federācija (“World Rugby”) paziņojusi, ka Anglija pārkāpusi noteikumus, kas paredz, ka komanda kulturāla izaicinājuma laikā nedrīkst pārkāpt laukuma viduslīniju.

“Domāju, ka viņu atbilde bija fantastiska. Viņi netiek sodīti par atbildi uz haku, bet gan par to, ka pārkāpa viduslīniju. Džo Mārlers neatkāpās pēc vairākiem brīdinājumiem. Uz haku ir jāatbild. Tas ir personīgs izaicinājums, kas prasa atbildi. Tas bija lieliski un radoši,” uzlikto sodu komentē Jaunzēlandes izlases galvenais treneris Stīvs Hansens.

Naudas soda lielums netiek atklāts, bet 2011. gadā Francija par līdzīgu pārkāpumu saņēma sodu 2500 sterliņu mārciņu (apmēram 2900 eiro) apmērā.

Anglija finālā tiksies ar Dienvidāfrikas Republiku, kas pusfinālā ar 19:16 pārspēja Velsu.

0 Komentāru