Almeidas pārsvars “Giro d’Italia” kopvērtējumā sarūk līdz 15 sekundēm

AFP/SCANPIX

Britu riteņbraucējs Teo Geigens-Hārts svētdien izcīnīja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” 15.posmā, pēc kura līderpozīcijā esošā portugāļa Žuāu Almeidas pārsvars kopvērtējumā.

Svētdien riteņbraucēji veica 185 kilometrus garu distanci, kurā vispirms bija jāpievar trīs otrās kategorijas kāpumi, bet finišā – pirmās kategorijas kāpums. Pēdējie 15 kilometri veda augšup Pjankavallo kalnā, pirmie desmit kilometri pa 9% stāvu kāpumu, bet pārējie – pa 14% stāvu kāpumu.

Kā pirmais pēdējo kāpumu sāka iekarot austrālietis Roens Deniss (“Ineos Grenadiers”), taču viņa spēki ātri izsīka. Astoņus kilometrus pirms finiša kopvērtējuma vadošo sportistu grupā bija desmit sportisti, lielu darba apjomu nīderlandieša Vilko Keldermana (“Sunweb”) labā veicot viņa komandas biedriem Krisam Hamiltonam un Džejam Hindlijam. Savukārt Almeidam (“Deceuninck – Quick Step”) talkā nāca itālis Fausto Masnada.

Pēdējos piecos kilometros vadībā bija trijotne ar Geigenu-Hārtu (“Ineos Grenadiers”), Keldermanu un Hindliju sastāvā, bet nedaudz tālāk sekoja Almeida. Finišā vairāk spēka bija palicis britam, kurš distanci beidza pēc piecām stundām 58 minūtēm un 52 sekundēm.

Divas sekundes vēlāk aiz viņa finišēja Keldermans, kurš par otro vietu ieguva sešas bonusa sekundes kopvērtējumā, bet aiz viņa bija Hindlijs. 35 sekundes aiz Keldermana finišēja Almeida, kurš ieņēma ceturto vietu.

Gandrīz minūti Almeidam zaudēja mājinieku favorīts Vinčenco Nibali (“Trek-Segafredo”), kurš turklāt pirms šī posma zaudēja vienu no saviem “ieroču nesējiem” Džūlio Čikoni. Viņa komandas biedrs un tautietis tūri neturpina, jo saķēris bronhītu.

Pirmdien riteņbraucējiem būs brīvdiena, bet sacensību pēdējo nedēļu līdera rozā krekliņā sagaidīs Almeida, kura pārsvars pār tuvāko sekotāju Keldermanu sarucis līdz 15 sekundēm. Tālāk ar divu minūšu un 56 sekunžu deficītu seko austrālietis Hindlijs.

Itālijas tūres pirmajiem četriem posmiem bija jānotiek Budapeštas apkārtnē, taču Covid-19 radītās pandēmijas dēļ Ungārija atteicās no etapu uzņemšanas, kuri notika Sicīlijā. Tāpat pandēmijas dēļ tūre no maija pārcelta uz oktobri.

Šogad neviens no latviešiem “Giro d’Italia” nestartē, bet pērn sacensībās piedalījās Krists Neilands.