Aleksandrs Zubkovs atkāpies no Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta amata

0 Komentāru
Aleksandrs Zubkovs atkāpies no Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta amata
AP/SCANPIX

Bijušais bobslejists Aleksandrs Zubkovs līdz savas diskvalifikācijas beigām atkāpies no Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta amata, tā ziņojis viņš pats.

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija par antidopinga noteikumu pārkāpumiem bēdīgi slavenajam Krievijas pilotam Zubkovam un vēl viņa trim tautiešiem piespriedusi divu gadu diskvalifikāciju, kā arī anulējusi sportistu rezultātus.

Pagājušajā nedēļā Krievijas Olimpiskā komiteja pieprasīja Zubkova atkāpšanos, taču viņš ar savu lēmumu nesteidzās.

“Uzrakstīju iesniegumu par pagaidu atkāpšanos no Krievijas bobsleja federācijas prezidenta amata līdz savas diskvalifikācijas beigām vai līdz brīdim, kad tiks atrisinātas problēmas, kas traucē man ieņemt prezidenta amatu,” ziņu aģentūra TASS citē Zubkova teikto.

Par Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta vietas izpildītāju iecelta Jeļena Aņikina, kura savulaik strādājusi arī vietējā biatlona savienībā.

Diskvalifikācijas piespriestas arī Aleksandram Kasjanovam, Aleksejam Puškarevam un Ilviram Huzinam. IBSF bija nonākusi pie slēdziena, ka šie četri sportisti pārkāpuši antidopinga noteikumus.

IBSF arī uzsvērusi, ka visi šo sportistu rezultāti kopš 2014. gada Soču olimpiskajām spēlēm ir anulēti. Tiesa, no mājaslapas vēl nav dzēsti Kasjanova pēdējo piecu gadu rezultātu Pasaules kausa sacensībās.

0 Komentāru