Komentāri
Airētāja Gulbe: Olimpiskās atlases finālā nepaveicās ar celiņu
Foto: LETA/ EPA ()

Latvijas labākā airētāja Elza Gulbe uzskata, ka šonedēļ Riodežaneiro olimpisko spēļu izšķirošajās atlases sacensībās viņai finālā nepaveicās ar celiņu – sekmīgākas izlozes gadījumā sportiste pārējām konkurentēm būtu spējusi izrādīt nopietnāku pretestību.

Kā ziņots, Šveices pilsētā Lucernā notikušajā Eiropas olimpiskajā kvalifikācijas regatē akadēmiskajā airēšanā Gulbe šonedēļ spēja sasniegt finālu, kurā sešas sportistes sadalīja četras ceļazīmes uz Olimpiādi. Tomēr izšķirošajā braucienā 2000 metru distancē latviete palika pēdējā, turklāt no pārējām konkurentēm atpalika par vairāk nekā 15 sekundēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr uz Riodežaneiro brauks Īriju pārstāvošā latviete Sanita Pušpure, kura stāsta – ja kvalificēšanās Londonas olimpiskajām spēlēm bija brīnums, šoreiz jau viņa zināja, kas jādara.

“Ieguldīju smagu darbu četru gadu garumā, tomēr pie kārotās ceļazīmes neizdevās tikt,” sarunā ar aģentūru LETA pauda sportiste. “No vienas puses, paskatoties uz pretiniecēm, saprotu, ka vēl esmu ļoti jauna, tomēr distancē nepaveicās ar izlozi. Trāpījās sestais celiņš gar stāvu krastu, un bija sānu pavējš, kamēr pārējiem celiņiem – pavējš.”

Kā stāstīja Gulbe, pēc sacensībām Latvijas puse saņēmusi rakstisku vēstuli no Starptautiskās Airēšanas federācijas, kas atzinusi, ka nevienlīdzīgu apstākļu rezultātā pa sesto celiņu airējošajiem sportistiem nebija reālu iespēju izrādīt nopietnu pretestību konkurentiem.

“Domāju, citādas izlozes gadījumā rezultāts būtu bijis pozitīvāks – pirmajā celiņā bija ukrainiete Natālija Dovgodko, kuru šogad noairēju gan Pasaules kausa pirmajā posmā, gan Eiropas čempionātā. Viņai, lai kvalificētos Olimpiādei, pietrūka divu sekunžu,” teica latviete.

Eiropas olimpiskajā kvalifikācijā, kurā drīkstēja startēt arī ASV, Kanādas, Jaunzēlandes un Austrālijas airētāji, dāmu vieninieku finālā 22 gadus vecā latviete bija jaunākā sportiste – uzvaru izcīnīja 29 gadus vecā jaunzēlandiete Emma Tviga, kurai 34 gadu vecumā sekoja Pušpure. Savukārt īpašas pieminēšanas vērta ir trešo vietu guvusī baltkrieviete Jekaterina Karstena, kura jūnija sākumā svinēs 44 gadu jubileju, – viņa savu pirmo no piecām olimpiskajām medaļām izcīnīja 1992.gadā, kad Gulbe vēl nebija dzimusi.

Tomēr kopumā šogad ir acīmredzams Gulbes progress, un sportiste to atzīst. “Aiz manis atlasē palika meitenes, kuras pērn bija priekšā.”

Kā ziņots, šī mēneša sākumā Gulbe izcīnīja otro vietu Eiropas čempionātā, gūstot savu pirmo lielo panākumu pieaugušo konkurencē. Toreiz trešo vietu guva Pušpure un Gulbei savu pieredzējušo tautieti izdevās apsteigt pirmoreiz karjerā.

“Lielais ieguldītais darbs arī deva medaļu,” sportiste uzsver, ka nopelnīja šo sasniegumu. Gulbe stāsta, ka pašlaik plāno atpūsties, bet pēc tam jau būs jāsāk darīt visu, lai pēc četriem gadiem varētu piedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs.

“Eiropas čempionātā Elza parādīja īstu meistarklasi un ļoti labi pievarēja lielos viļņus. Bija liels prieks, ka uz pjedestāla kāpām abas divas – viņa to bija pelnījusi,” aģentūrai LETA teica Pušpure, stāstot, ka toreiz savukārt viņai nav paveicies ar celiņu, jo valdījis ļoti spēcīgs sānu vējš. “Elza man ir labs draugs, un cerēju, ka abas brauksim uz Rio, tomēr šoreiz diemžēl Elziņai nesanāca. Tomēr ticu, ka viņas laiks vēl pienāks, jo viņa ir talantīga meitene!”

Kā stāstīja Pušpure, viņas abas ir treneres Elitas Krūmiņas audzēknes. “Trenerīte mums iemācīja, kā kārtīgi jāstrādā.”

Pušpure bija ļoti tuvu, lai olimpiskajām spēlēm kvalificētos jau pērnajā pasaules čempionātā, tomēr toreiz viņa palika 0,660 sekunžu attālumā no ceļazīmes.

“Noteikti cerēju pie ceļazīmes tikt jau pērn, bet nesanāca. Pasaules čempionāta B finālā biju vadībā lielāko daļu distances, tomēr pēdējos 20 smēlienos aptrūkās spēka,” atcerējās Pušpure. “Pērnā gada sarūgtinājums man daudz ko iemācīja – pagāja ilgs laiks, kamēr tiku tam pāri, tomēr reizēm labākā motivācija ir “spēriens pa pēcpusi”.”

“Londonas ceļazīme bija brīnums, bet šoreiz zināju, kas jādara un uz ko esmu spējīga. Tiesa, tāpat abas ceļazīmes nāca vienādi grūti, bet tagad ir prieks un liels atvieglojums,” par izcīnīto olimpisko ceļazīmi stāstīja Pušpure.

Kā ziņots, Gulbe 2013.gadā izcīnīja bronzu pasaules Universiādē un pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā. Savukārt Pušpure 2014.gadā izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā un ceturto vietu pasaules meistarsacīkstēs. Tāpat Īriju pārstāvošā latviete jau startēja 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kur ieņēma 13.vietu.

Latvija olimpiskajās spēlēs akadēmiskajā airēšanā iepriekšējo reizi bija pārstāvēta 2000.gadā, kad Andris Reinholds vieninieku sacensībās izcīnīja astoto vietu, tomēr vēlāk pozitīvas bija sacensību laikā sportistam ņemtās dopinga analīzes, un viņš saņēma mūža diskvalifikāciju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl