50 gadu vecumā mūžībā aizgājis leģendārais svarcēlājs Suleimanoglu

0 Komentāru
50 gadu vecumā mūžībā aizgājis leģendārais svarcēlājs Suleimanoglu
Autors: LETA/AP

Vien 50 gadu vecumā miris leģendārais Turcijas svarcēlājs Naims Suleimanoglu, kurš karjeras laikā trīs reizes kļuva par olimpisko čempionu.

Suleimanoglu triumfēja 1988.gada Seulas, 1992.gada Barselonas un 1996.gada Atlantas olimpiskajās spēlēs, pirmās divas zelta medaļas iegūstot svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, bet trešo svarā līdz 64 kilogramiem.
Tikai 1,47 metrus garais Suleimanoglu kļuva par pasaulē pirmo svarcēlāju, kurš sacensībās pievarēja par pašu trīs reizes lielāku svaru.

Svarcēlāja karjeru viņš sāka Bulgārijā un bija pazīstams kā Naims Suleimanovs, taču 1986.gadā viņš atceļā no Pasaules kausa Melburnā aizmuka no Bulgārijas izlases, pārceļoties uz savu etnisko dzimteni Turciju. Zīmīgi, ka bēgšana notika Londonas lidostā, kur Suleimanoglu gaidīja tā brīža Turcijas premjerministra lidmašīna. Tiesa, vēlāk Turcijai nācās samaksāt 1,5 miljonu ASV dolāru lielu kompensāciju, lai Bulgārija atļautu viņam pārstāvēt citu valsti.
Suleimanoglu jau 16 gadu vecumā pirmo reizi laboja pasaules rekordu, bet karjeru noslēdza pēc 2000.gada Olimpiādes Sidnejā, kur palika bez rezultāta.Tāpat viņš septiņas reizes uzvarēja pasaules čempionātā, bet divas zelta medaļas ieguva Eiropas meistarsacīkstēs.

Pēdējā laikā Suleimanoglu bija nopietnas veselības problēmas un septembra beigās viņš tika ievietots slimnīcā ar aknu mazspēju, savukārt sestdien kādā no Stambulas slimnīcām svarcelšanas leģenda, kurš Turcijā sportista karjeras laikā kļuva par nacionālo varoni, devās mūžībā.

0 Komentāru