Zauerlands: Briedis pieļāva lielu kļūdu, taču tādas pirms tam bija arī otrai pusei

Pievienot komentāru
Zauerlands: Briedis pieļāva lielu kļūdu, taču tādas pirms tam bija arī otrai pusei
IEVA MAKARE, LETA

Plašu interviju portālam “The Ring” sniedzis Pasaules boksa Supersērijas (WBSS) organizators Kalle Zauerlands, kurā apspriestas turnīra aktualitātes un turpmākie plāni. Protams, nepieminēta nepalika arī skandalozā cīņa starp latviešu bokseri Mairi Briedi un poli Kšištofu Glovacki.

Kā zināms, Briedis jūnijā iekļuva turnīra finālā, pateicoties Glovacka nokautēšanai trešajā raundā. Pēc cīņas arī nebija skaidrības par to, vai Mairis ieguvis WBO čempiona jostu, taču vēlāk organizācija oficiāli apstiprināja bokseri par jostas ieguvēju, kā arī nosūtīja to uz Latviju.

Zauerlands apstiprināja, ka Briedis neatkarīgi no Glovacka nometnes protestiem būs WBSS fināla dalībnieks, taču atzinīgi izteicās par revanša ideju.

“Es domāju, ka revanšam vajadzētu notikt pēc WBSS turnīra, tā bija traka cīņa, ” atzina turnīra organizators.

Tāpat viņš nevairījās komentēt aizvadītās cīņas skandalozos notikumus. “Briedis pieļāva lielu kļūdu, taču tādas pirms tam bija arī no pretinieku puses. Maira rīcība bija pamanāmāka un iespaidīgāka, lai gan es nedomāju, ka viņš Glovackim ar elkoni iesita apzināti. Elkoņa pozīcija Mairim traucēja redzēt, kur tas trāpīs.”

“Atmosfēra arēnā bija ļoti nokaitēta un skaļa, tādēļ Roberts Bērds (cīņas tiesnesis) pašsaprotamu iemeslu dēļ nedzirdēja zvanu. Es nevainoju nedz Mairi, nedz arī pretinieku par cīņas turpināšanu pēc zvana.”

Promouters arī atgādināja, ka cīņas rīkotāji nav lemtspējīgi par cīņas iznākumiem un neizskata pretenzijas. “WBSS nav lēmējorganizācija, tā vienkārši rīko turnīru, tāpēc mēs attiecīgajā gadījumā paļaujamies uz WBO pieņemto lēmumu, ” skaidro Zauerlands.

Intervijas laikā ieskicētas arī Supersērijas finālu norises vietas un laiki. “Pirmie oficiālie paziņojumi klajā nāks tuvāko nedēļu laikā,” paredz Supersērijas organizators. “Finālus paredzēts aizvadīt rudenī (septembris, oktobris, novembris) un  šobrīd strādājam ar potenciālām vietām Āzijā, ASV, Lielbritānijā, kā arī citām.”