Vai Geičī izrādīsies arī Habiba kriptonīts? Pārdomas pēc UFC 249

Pievienot komentāru
Vai Geičī izrādīsies arī Habiba kriptonīts? Pārdomas pēc UFC 249
REUTERS/SCANPIX

Naktī no sestdienas uz svētdienas UFC nokļuva tur, kur to tik ļoti vēlējas redzēt Dana Vaits – visa Rietumu pasaules profesionālā sporta priekšgalā.

Kamēr futbolisti, basketbolisti un pat bokseri vēl tikai domā kur, kad un kā atsākt savas sacensības, Floridā tika aizvadīts UFC 249.

Vai Geičī kļūs par Habiba kriptonītu?

Lai kā vēlējāmies redzēt Toniju Fergusonu pret Habibu Nurmagomedovu, nevar pārmest Džastinam Geičī par cīņas pieņemšanu, pieliekot punktu Fergusona izcilajai uzvaru sērijai.

Visiespaidīgākā bija Geičī pacietība, disciplīna un tehnika, kuru viņš visiem parādīja. Džastins vairs nebija tas pārgalvīgais karstgalvis, kurš ienāca UFC, neuztraucoties par to, cik sitienus saņems un vai cīņas laikā tiks nokautēts.

Tā vietā viņš bija auksts, kalkulēts algotnis. Uz pasaules nav daudz vieglā svara cīkstoņu, kas būtu uzņēmuši Džastina sitienus labāk par Toniju. Viņš ir karotājs un es nešaubos, ka Tonijs atgriezīsies ar liesmām acīs un turpinās priecēt mūs ar savām aizraujošajām cīņām. Viņa stāsts pavisam noteikti vēl nav galā.

Esmu to jau teicis un pateikšu vēlreiz – neesmu pārliecināts, ka Habibs spēs paturēt savu jostu satiekoties ar Geičī. Stili veido cīņas un stilistiski, šī viņam nav parocīgākā cīņa. Vai Džastins būs Habiba kriptonīts, mums atliek vien gaidīt.

Cerams, ka Sehudo lēmums aiziet būs galīgs

Daudzi uzskata, ka Sehudo uzvara nav tik īpaša, jo Kruzs atgriezās pēc vairāk kā trīs gadu pārtraukuma. Kaut tā tas arī būtu, no Henrija varam tikai prasīt to, lai viņš cīnītos ar to, ko viņam liek pretī, ko viņš arī dara. Sehudo tiešām bija lielisks, kļūstot par pirmo, kurš ir piebeidzis Kruzu ar sitieniem.

Ja runājam par viņa aiziešanu no sprota, tad ceru, ka tas tā arī paliks, jo, ja cīkstonis sāk domāt par cimdu pakarināšanu uz nagliņas, tas nozīmē, ka viņa prāts vairs nav 100% šajā sportā, un šis nav futbols vai basketbols, cīņas nespēlē. Ir patīkami redzēt, kad cīkstonis aiziet no sporta esot augšgalā. Džordžs Sentpjērs tā izdarīja, bet arī tikai pēc tam, kad viņš saņēma ļoti daudz sitienus savās pēdējās cīņās.

Sehudo ir iespēja ne tikai aiziet no sporta esot labākajam, bet arī izdarīt to uzņemot minimālu daudzumu ar saucamo ”cīņu nobraukumu”, ar labu veselību. Lai viņam viss izdodas, ja šis viņa lēmums tiešām ir galējs.

Pirmā vieglākā svara divīzija šobrīd ir palikusi bez čempiona. Nākamais rindā, noteikti ir Pjotrs Jans. Viņa pretinieks vēl nav zināms, bet tas varētu būt Aldžameins Sterlings. Ja neziniet, kas ir Pjotrs Jans, iesaku jums to apskatīt, jo viņš, manuprāt, ir nākamais UFC čempions.

Nganu ir biedējošs cīkstonis

Nebiju pārsteigts, ka Nganu uzvarēja, viņš ir biedējošs cīkstonis, bet, jāatzīst, ka es negaidīju, ka viņš to paveiks 20 sekundēs. Jāpiemin, ka viņš pēdējos trīs pretiniekus ir iznīcinājis mazāk kā 71 sekundēs. Izskatījās, ka Nganu kavē kādu svarīgu tikšanos un gribēja ātrāk pielikt punktu šim pasākumam un doties savās darīšanās. Lai gan tikai viens no viņa mežonīgajiem sitieniem nonāca galamērķī, bet starp šādiem smagsvariem pietiek tikai ar vienu. Viņš, visticamāk, ir nākamais rindā cīņai par titulu. Es pat atļaušos teikt, ka viņš ir nākamais UFC smagsvaru čempions, izcīnot titulu ar otro piegājienu.