Usiks priecātos par iespēju boksēties ar Muhamedu Ali

Pievienot komentāru
Usiks priecātos par iespēju boksēties ar Muhamedu Ali
AP/SCANPIX; SKYSPORTS

Viens no pasaules labākajiem bokseriem ukrainis Oleksandrs Usiks intervijā Jeļenai Bondarenko atzina, ka ja būtu gribējis, sen būtu aizbraucis prom no Ukrainas. Piedāvājumi bijuši ne tikai no Krievijas.

33 gadus vecais Oleksandrs Usiks ir Londonas olimpiskais čempions un bijušais absolūtais pasaules čempions 1.smagajā svarā. 2018.gada janvārī Oleksandrs Pasaules boksa supersērijas pusfinālā uzvarēja Mairi Briedi, bet vēlāk finālā pārspējot Muratu Gasijevu ieguva savā īpašumā visas svarīgākās jostas – WBO, WBC, WBA un IBF versijās.

2018.gada novembrī Usiks aizstāvēja savus titulus cīņā ar britu bokseri Toniju Beljū, bet 2019.gada oktobrī aizvadīja pirmo cīņu smagajā svarā, 7.raundā uzvarot amerikāni Čazu Viterspūnu.

Usiks atzīst, ka bokss viņam nav galvenais mērķis dzīvē. Boksā nav nekas tāds, ko sasniedzot es varētu teikt – esmu ticis līdz galamērķim. Dzīve ir process un attīstība. Bokss ir iespēja kaut ko pateikt cilvēkiem.

Par pretinieku no jebkura laika, ar kuru viņš vēlētos cīnīties:

– Ar Muhamedu Ali būtu interesanti boksēties. Traks cilvēks, protams. Bet ne tikai tāpēc, ka viņš pārspēja savu laiku boksā. Viņa attieksmes pret cilvēkiem dēļ. Viņa mīlestības pret cilvēkiem dēļ.

Par pārcelšanos uz citu valsti:

– Es nevēlos to darīt. Es pat nevēlos par to domāt … Priekšlikumi ir bijuši ne tikai no Krievijas, bet arī no daudzām valstīm. Ja es gribētu aizbraukt uz citu valsti, es to būtu izdarījis jau sen. Un  dzīvotu laimīgi. Bērni mācītos, es vispār par neko nedomātu. Bet esmu nedaudz atšķirīgs cilvēks. Esmu iederos tur, kur esmu piedzimis. Amerikā es esmu tikai imigrants.

Ko es gribētu pateikt cilvēkiem:

– Pašizglītoties. Pirms darīšanas jādomā. Un neklausīties tenkas. Un tad kāds kaut ko pateica un sūta tenkas. Nelieciet panikā, izturieties pret visu saprātīgi.