UFC oktagonā Porjē tiksies ar Hukeru un bokseris Perijs cīnīsies ar džiu džitsu meistaru Gālu

Pievienot komentāru
UFC oktagonā Porjē tiksies ar Hukeru un bokseris Perijs cīnīsies ar džiu džitsu meistaru Gālu
INSTAGRAM

UFC Cīņu šova galvenajā cīņā amerikānis Dastins Porjē naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika Lasvegasas oktagonā tiksies ar jaunzēlandieti Denu Hukeru, bet pirms viņiem būrī dosies Maiks Perijs un Gāls.

Par UFC Cīņu šova galvenās cīņas favorītu tiek uzskatīts Dastins Porjē. Dimants gan savā pēdējā cīņā 2019.gada septembrī zaudēja Habibam Nurmagomedovam, taču jāatceras, ka Habibs ir ne tikai vieglā svara čempiona jostas īpašnieks, bet arī pound for pound versijā otrais labākais UFC cīkstonis uzreiz aiz Džona Džounsa.

Porjē pret Hukeru

Porjē pret Hukeru būs ļoti interesanta cīņa, kas abiem cīkstoņiem var būt pagrieziena punkts karjerā. Porjē ir viens no vadošajiem cīkstoņiem UFC jau gandrīz dekādi, un ir viens no organizācijas populārākajiem cīkstoņiem. Cilvēki zina, ja Porjē ir iekāpis būrī, tad aizraujoša cīņa ir garantēta. Viņš vienmēr ir bijis gana labs, lai sistos ar ar jebkuru, taču ilgu laiku nespēja uzvarēt to vienu, nozīmīgo cīņu, kas viņu paceltu svara kategorijas elites statusā.

Viss izmainījās 2017.gadā, kad Porjē nokļuva uz piecu uzvaru takas, uzvarot divīzijas labākos, tajā skaitā pusvieglā svara Holoveju, kad abi cīnījās par pagaidu čempiona statusu vieglajā svarā. Taču uzvara pār Džastinu Geičī mums pa īstam parādīja, ko pavadītie gadi ”American Top Team” ir radījuši. Vecais Porjē būtu ievilkts karstgalvīgā ”kautiņā” ar vienu no divīzijas agresīvākajiem, spēcīgākajiem cīkstoņiem. Tā vietā, Porjē saglabāja vēsu galvu un uzvarēja šķietami neuzveicamo Geičī.

Tajā pašā brīdī, arī Hukers ir salicis kopā diezgan iespaidīgu uzvaru sēriju (7-1), ar vienīgo zaudējumu pret Edsonu Barbozu. Viņa upuru skaitā ir tādi zināmi vārdi kā Gilberts Bērnss, Als Jakvinta, Pols Felders. Šī cīņa būs kārtīga mēraukla, lai redzētu, vai Hukera izaugsme ir pietiekama, lai viņu liktu divīzijas augstākajā plauktā. Jaunzēlandieša pēdējā cīņa bija ar Polu Felderu, kur labvēlīgs rezultāts varēja aiziet jebkura cīkstoņa virzienā (Hukers uzvarēja ar dalītu tiesnešu lēmumu), tādēļ var tikai apbrīnot Hukera vēlmi kalt dzelzi, kamēr tā ir karsta.

Vai Porjē ir palicis pietiekami daudz benzīns bākā? Vai Hukers ir čempiona pretendenta cienīgs? Tie ir jautājumi uz kuriem gūsim atbildes svētdienas naktī.

Perijs pret Gālu

Runāsim atklāti, ne Perijs, ne Gāls nav pelnījuši būt “co-main event” statusā, bet paskatoties uz pārējiem cīkstoņiem šajā turnīrā, nav brīnums, ka viņi tur nokļuva. Abiem vīriem ir vārda atpazīstamība, tas ir arī viss.

Perijam pēdējos divarpus gados septiņās cīņās ir tikai divas uzvaras, kamēr neviena no Gāla uzvarām nebija pār vīru, kurš vēl ir UFC. Lielākā daļa ar Perija dosjē jau būtu izmesti no UFC, un ir grūti saprast Gāla pozīciju organizācijā, jo divi lielākie pārbaudījumi viņam bija Diego Sančess un Rendijs Brauns, kuri abi viņu uzveica bez lielas piepūles.

Ja runājam par pašu cīņu, tad šis būs klasiskais ”Grepleris pret Straikeri”. Brazīļu džiu džitsu melnā josta Gāls uzvar cīņas ar sāpju paņēmieniem, bet bokseris Perijs centīsies viņa galvu iesist tribīnēs. Tomēr var pieminēt, ka Perijs pats ir purpura josta brazīļu džiu džitsu un ir teikdaunots aptuveni piecas reizes pēdējās trijās cīņās Perijs ir daudz pieredzējušāks straikeris, un cīņai sākoties viņš nāks ārā kā sikspārnis no elles. Nebrīnos, ja redzēsim priekšlaicīgu cīņu.