UFC galvenajā cīņā bijušais čempiona jostas īpašnieks Vitakers tiksies ar Tilu

Pievienot komentāru
UFC galvenajā cīņā bijušais čempiona jostas īpašnieks Vitakers tiksies ar Tilu
UFC

Naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika Abū Dabī Cīņu salā galvenajā duelī Austrālijas jaunzēlandietis Roberts Vitakers tiksies ar angli Darenu Tilu.

29 gadus vecais Roberts Vitakers četru gadu laikā izcīnīja deviņas uzvaras pēc kārtas, 2017.gada jūlijā pēc panākuma pār Joelu Romero iegūstot UFC vidējā svara čempiona jostu. Pēc gada revanša cīņā Vitakers vēlreiz uzvarēja Romero. No čempiona jostas nācās šķirties pēc zaudējuma Izraelam Adesanjam 2019.gada oktobrī.

27 gadus vecais anglis Darens Tils MMA oktagonā aizvadījis 21 cīņu, no kurām 18 uzvarējis, divās piedzīvojis zaudējumus un reizi cīnoties neizšķirti. Abus zaudējumus Tils cieta cīņās ar cienījamiem pretiniekiem – Horhi Masvidalu un tobrīd pusvidējā svara čempiona titula īpašnieku Taironu Vudliju. 2019.gada novenbrī Tils atgriezās pusvidējā svarā, ar dalītu tiesnešu lēmumu uzvarot Kelvinu Gastelumu.

Debijai smagajā svarā gatavojas zviedrs Aleksandrs Gustafsons, kurš Jasa salas oktagonā cīnīsies ar brazīlieti Fabricio Verdumu. Divos pussmagā svara dueļos brazīlietis Maurisio Rua tiksies ar savu tautieti Antonio Rodžerio Nogeiru un skots Pols Kreigs ar Dagestānas avāru Gadžimuradu Antigulovu. Dāmu duelī amerikānietei Karlai Esparzai pretī stāsies brazīliete Marina Rodrigesa.

Toms Didriksons, TV3 Sport komentētājs:

“Šī ir ļoti interesanta cīņa. Es atļaušos teikt, ka Darens Tils savā ziņā ir nedaudz viendimensionāls, taču viņam ir ļoti laba straikinga bāze. Viņš bieži vien izrāda pāris mānekļus, tad tam seko divu sitienu kombinācija, vai paslēpjot aiz dubulta džeba, taču nevajag piemirst, ka tas bija pusvidējā svarā, kur viņam bija manāms auguma pārsvars. Tils ir arī labs counter sitējs, kā arī labi pielieto sitienus ar elkoņiem. Vai tas darbosies vidējā svarā, tas jau ir cits jautājums.

Tad seko Vitekers, kuru daudzi jau ir norakstījuši pēc nesenā zaudējuma Adesanjam. Salīdzinot ar Tilu, Vitekera pretinieku saraksts ir daudz iespaidīgāks – Bransons, Džakare Souza, Romero (divreiz) un Adesanja. Pat Adesanjas cīņā, pirms viņu noķēra ar counter kreiso sitienu, Vitekeram gāja diezgan labi. Tā notiek pat ar labākajiem. Ja nebūtu Vitekera veselības problēmu, nav izslēgts, ka viņš būtu dominējis vēl ilgāk un sakrājis lielāku titula aizsardzību sēriju. Viņš ir viens no visslīpētakajiem cīkstoņiem divīzijā.

Visu to ņemot vērā, ja viņš ir vesels un labā fiziskajā formā, sliekšos par labu Vitekeram, kurš uzvaras gadījumā var sākt plānot vēl vienu randiņu – revanša cīņu ar Izraelu Adesanju.”

UFC cīņas kanālā TV3 Sport un Go3:

·     Svētdien, 26.jūlijā, 03:00 UFC. R.Vitakers pret D.Tilu