UFC atgriežas Lasvegasā ar garšīgu cīņu starp amerikāni Vudliju un brazīlieti Bērnsu

1 komentārs
UFC atgriežas Lasvegasā ar garšīgu cīņu starp amerikāni Vudliju un brazīlieti Bērnsu
UFC

UFC no Džeksonvilas pārceļas uz Lasvegasu, kur pašu būvētajā APEX oktagonā naktī uz svētdienu notiks kārtējā Cīņu nakts.

Galvenajā cīņā bijušais pusvidējā svara čempions amerikānis Tairons Vudlijs tiksies ar brazīliešu džiudžitsu čempionu Gilbertu Bērnsu, kurš oktagonā nav zaudējis jau piecas cīņas pēc kārtas.

Tairons Vudlijs pret Gilbertu Bērnsu

Aptuveni 16 mēnešus pēc tā, kad Vudlijs zaudēja savu čempiona titulu Kamaru Usmanam, mēs beidzot varēsim redzēt, kur tieši viņš savā karjerā atrodas. Gilberts ir sestajā vietā UFC pusvidējā svarā, taču viņš ir atgriezies šajā svara kategorijā tikai nepilnu gadu.

Kopš tā laika Bērnss ir sakrājis 3-0 rekordu. Bērnss ir bīstams visos cīņas aspektos, viņš ir viens no labākajiem BJJ prakitzētājiem visā UFC. Vudlijs pavisam noteikti ir labāks ”wrestleris”,  esot divkārtējs “Division I All American” cīkstonis. Patiesībā, tikai Usmanam ir izdevies pār viņu dominēt šajā kategorijā.

Bērnss, iespējams, ir labāks greplingā kā tādā. Tomēr Vudlijs vienmēr ir bijis ievainojams, ja pret viņu izdara spiedienu, liekot cīnīties ejot atpakaļ. Tajā pašā laikā viņš ir bīstams ”counterpuncher”, viņam nedrīkst vienkārši uzbrukt, taisnā līnijā. Pret viņu ir jāizmanto savs ”footwork”, jācenšas viņu apšaudīt no distances. Spilgts piemērs tam bija Rorijs Makdonalds, kurš uzvarēja Vudliju pēc punktiem.

Lai arī šī ir lieliska iespēja Bērnsam pakāpties rangā un piekļūt tuvāk cīņai par titulu, neesmu drošs, ka stilistiski šī cīņa stilistiski viņam ir pa rokai.

Blagojs Ivanovs pret Augusto Sakai

Vakara otra galvenā cīņa ir diezgan loģiska, ņemot vērā, cik sekla ir smagsvaru divīzija. Tas nozīmē, ka uzvaras gadījumā, jebkurš no šiem cīkstoņiem var spert soli tuvāk cīņai par titulu, vai, kā minimums, dabūt cīņu ar kādu kā Alistairs Overīms, kas ļaus viņiem dabūt cīņu par titulu.

Augusto Sakai ir 14-1-1 rekords, ar 3 uzvarām UFC, kamēr Ivanovs ir 18-3 ar divām uzvarām.

Bulgārs ir diezgan labs visos aspektos, viņam ir labi ”striking” pamati, sit spēcīgi, labs džebs. Lai arī viņš to nav UFC vēl parādījis, viņš ir arī diezgan spēcīgs grepleris. Ivanovs nav garš priekš smagsvara, 180 cm, kas viņam ir sagādājis nelielas problēmas pirms tam. Piemērs tam bija cīņa pret Dos Santosu, kur viņš nespēja samazināt distanci, lai trāpītu savus sitienus.

Brazīlijas Sakai pavisam noteikti ir augumā raženāks, 191cm. Viņam ir jāmet svars, lai tikai iekļautos smagsvaru limitā. Priekš saviem parametriem, viņš ir diezgan ātrs, kā arī ar ļoti spēcīgiem sitieniem, kā jau liela daļa smagsvaru.

Lai Sakai uzvarētu, viņam vajag Ivanovu turēt distancē, kā arī, jāizvairās no klinčošanās ar viņu, taču es neesmu pārliecināts, vai viņš to spēs izdarīt, dodot priekšroku bulgāram.

Rūzvelts Roberts pret Broku Vīveru

Šai vieglā svara cīņai noteikti ir potenciāls būt jautrai. Robertss ir salīdzinoši gara auguma vieglajam svaram, parasti to arī izmanto savās cīņās, it īpaši klinčā. Viņa garās rokas ļauj veikt labus žņaugšanas paņēmiemus, neļaujot pretiniekiem tikt no tiem ārā. Rūzvelts ir arī manāmi progresējis cīnoties stāvot kājās. Zaudējuma garšu arī ir piedzīvojis tikai vienreiz, zaudējot veterānam Vincam Pičelam.

Pičelu var nedaudz pielīdzināt viņa pretiniekam Vīveram, kurš arī būrī ir darba zirgs, bieži vien uzvarot pretiniekus pēc punktiem, nogurdinot, strādājot vairāk par tiem.

Vīvers ir izturīgs cīkstonis, spēj uzņemt sitienus, kā arī dot tos pretī. Viņa debija UFC gan, nosacīti, neizvērtās viņam tik laba. Vīvers cīņu uzvarēja, jo pretinieku diskvalificēja par aizliegtu sitienu ar celi. Broks Vīvers nav fiziski tik spēcīgs kā Vincs Pičels, līdz ar to viņam būs grūtības atkārtot šādu cīņas plānu. Manuprāt, Robertsam vajadzētu būt labākam visos MMA aspektos, taču Vīvers ir ļoti izturīgs, tādēļ paredzu dominējošu uzvaru ar punktiem Robertsa labā.