Ono kļūst par divkārtēju OS čempionu džudo, sievietēm līdz 57 kg uzvar Gjakova

0 Komentāru
Ono kļūst par divkārtēju OS čempionu džudo, sievietēm līdz 57 kg uzvar Gjakova
EPA/SCANPIX

Mājinieks Šohei Ono pirmdien Tokijā Japānai izcīnīja jau ceturto olimpisko zeltu džudo sacensībās, bet jau otro reizi džudo sacensībās Japānas galvaspilsētā skanēja Kosovas himna par godu uzvarētājai sieviešu konkurencē Norai Gjakovai.

Trīskārtējais pasaules čempions Ono izcīnīja ceturto zeltu mājinieku komandai sešās notikušajās sacensībās. Vīriešu konkurencē pagaidām uzvarējuši tikai mājinieki, bet sievietēm bez Utas Abes zelta divas augstākā kaluma godalgas ceļos uz Kosovu.

Ono jau otrajās spēlēs pēc kārtas uzvarēja svara kategorijā līdz 73 kilogramiem. Finālā viņš uz tatami bija spiests aizvadīt deviņas minūtes un 26 sekundes, lai ar “vaza-arī” pieveiktu Gruzijas sportistu Lašu Šavdatuašvili.

Bronzas medaļu izcīnīja Dienvidkorejas atlēts Čangrims Ans un Mongolijas džudists Čends Ocirins Cogtbātars.

Japānai džudo pirmdien tika arī bronza, ko sieviešu sacensībās svara kategorijā līdz 57 kilogramiem izcīnīja Cukasa Jošida. Otra bronzas medaļa tika pasaules čempionei kanādietei Džesikai Kimkleitai.

Zeltu ieguva Kosovas džudiste Gjakova, kura ar “ippon” pieveica franču sportisti Sāru Leoniju Siziku. Uzvara kosovietei divas minūtes un 45 sekundes pēc cīņas sākuma tika piešķirta par pretinieces bīstamu kustību uz leju ar galvu.

Pēc trim sacensību dienām tikai Kosovas un Japānas sportisti ir stāvējuši uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena šajās olimpiskajās spēlēs.

0 Komentāru