Nurmagomedovs atklāj, kāpēc sācis valkāt dīvaino cepuri papahu

Pievienot komentāru
Nurmagomedovs atklāj, kāpēc sācis valkāt dīvaino cepuri papahu
TASS/SCANPIX

UFC zvaigzne Habibs Nurmagomedovs vairs nav iedomājams parādāmies bez kaukāziešu galvassegas papahas. Pirms cīņas ar Dastinu Porjē Habibs atklājis, kāpēc sācis valkāt papahas.

Karjeras sākumā toreiz nepazīstamais Habibs Nurmagomedovs uz cīņām un oficiālajām svēršanās ceremonijām ieradās bez papahas. Dažādu jaukto cīņas mākslu jeb MMA organizētāju cīņas galvenokārt notika bijušās Padomju Savienības teritorijā.

Pārmaiņas Habiba tēlā notika, kad 2012.gadā Nurmagomedovs aizvadīja pirmās UFC cīņas. Uz lielās skatuves vēlākais čempions sāka parādīties plašajā pasaulē nepazīstamajā papahā.

Nurmagomedovs, pēc tautības avārs, piedzima Sildi ciemā Dagestānā. Arī šobrīd Habibs, kurš lielāko daļu sava laikā pavada ASV, pārstāv Dagestānas galvaspilsētu Mahačkalu.

”Tas ir gods ar savu galvassegu parādīt pasaulei no kurienes esmu nācis. Dagestānai ir ļoti sena vēsture un kultūra,” papahas valkāšana iemeslus atklāj Nurmagomedovs.

”Šobrīd mani pasaulē atpazīst. Es vēlos izmantot šo iespēju, lai parādītu Dagestānu, tās cilvēkus, vēsturi, kultūru,” piebilst UFC čempions.

”Es velku papahu vairāk kā septiņus gadus un šajā laikā esmu neuzvarēts. Esmu kļuvis par UFC čempionu. Un cilvēki visā pasaulē ir daudz uzzinājuši par Dagestānas vēsturi un kultūru. Tā kā es domāju, ka mans plāns strādā,” saka Habibs.

Sestdien Abū Dabī UFC 242 galvenajā cīņā Habibs Nurmagomedovs tiksies ar Dastinu Porjē, aizvadot pirmo cīņu kopš uzvaras pār Konoru Makgregoru.

UFC 242 tiešraidē skaties “TVPlay Home” kanālā “Setanta Sports 1”.