Nurmagomedova un Fergusona cīņa kārtējo reizi tiks atcelta

Pievienot komentāru
Nurmagomedova un Fergusona cīņa kārtējo reizi tiks atcelta
EPA/SCANPIX

Nepārspēto ”Ultimate Fighting Championship” (UFC) vieglā svara čempionu Habibu Nurmagomedovu piekto reizi sagaida ilgi gaidītās cīņas atlikšana.

Sportistam no Krievijas ar amerikāni Toniju Fergusonu cīņa bija paredzēta 18. aprīlī Ņujorkā, bet sacensība tika atcelta koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Britu medijā BBC minēts, ka UFC prezidents Dana Vaits par UFC 249 cīņu šovu izteicās: ”99,9% cīņa notiks citur, bet Nurmagomedovs devās atpakaļ uz Krieviju.” UFC vieglā svara čempions sociālajā platformā “Instagram” atbildēja: ”Dzirdēju, ka cīņu plāno organizēt ar manu vai bez manas klātbūtnes. Labi, turpiniet!”

Kad tika paziņots, ka UFC 249 nenotiks Ņujorkas ”Barclays Center” arēnā, Nurmagomedovs pameta ASV. 31 gadus vecais sportists no Krievijas gatavojās aiz slēgtām durvīm aizvadīt cīņu Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), tikmēr 36 gadus vecais sāncensis ir palicis dzimtenē.

”UFC man teica, ka cīņa 100% nenotiks ASV. Ja pat tā nenotiks AAE, tad norisināsies šajā Atlantijas okeāna pusē,” izteicās Nurmagomedovs. Vieglā svara čempions norāda, ka ir grūti trenēties un samazināt svaru, kad visā pasaulē ir ierobežojumi.

UFC vadītājs ilgi gaidīto cīņu bija plānojis organizēt jau 2015. gadā, bet tad Nurmagomedovs atsauca dalību ribas savainojuma dēļ. Nākamajā gadā Fergusonam bija plaušu problēma, tāpēc cīņa nenotika. Savukārt 2017. gadā duelis tika atcelts, jo ASV sportistam attīstījās nieru problēma. Gadu vēlāk dažas dienas pirms plānotās cīņas Fergusons smagi traumēja ceļgalu. Ne velti UFC komentators Džo Rogans šo cīņu nosauca par nolādētu.

Sabiedrībā valda uzskats, ka Fergusons ir vienīgais cilvēks, kurš varētu uzvarēt Nurmagomedovu. Izredzes beidzot redzēt ilgi gaidīto cīņu garantētu milzīgu televīzijas auditoriju.