Mairis Briedis: Trīs svarīgākie brīži ceļā uz čempiona tituliem

1 komentārs
Mairis Briedis: Trīs svarīgākie brīži ceļā uz čempiona tituliem
IEVA MAKARE, LETA

Līdz Maira Brieža un kubieša Juniera Dortikosa cīņai Pasaules boksa supersērijas finālā atlicis nedaudz vairāk par nedēļu. Skaties.lv vēlējās atskatīties uz trīs Latvijas izcilākā boksera karjeras notikumiem, kas vēlāk bruģēja ceļu uz čempiona tituliem.

Šodien pašsaprotama šķiet Maira Brieža uzvara pār Marko Huku un Pasaules boksa padomes (WBC) titula izcīnīšana 2017. gada aprīlī. Droši vien retais Latvijas boksa fans gribētu pieļaut domu, ka Mairis toreiz Dortmundes “Westfalenhalle” varētu neizcīnīt uzvaru.

Skaties boksa cīņu starp Mairi Briedi un Junielu Dortikosu tikai Go3!

Tālāk jau sekoja uzvara pār kubieti Maiku Peresu un fantastiskais duelis ar Olkesandru Usiku Pasaules boksa supersērijas pirmās sezonas pusfinālā. Tomēr iespēju boksēties ar Huku Briedim neviens nedāvināja. Mairim tā bija jāizcīna, lejot sviedru litrus treniņos un uzvarot pretiniekus ringā.

“Bigger’s Better” turnīrs Rīgā 2012.gada decembrī

Pirmo vērā ņemamo starptautisko atpazīstamību Briedis guva “Bigger’s Better”, kas bija gana populārs Eiropas boksa komercturnīrs, kuru pārraidīja slavenais sporta kanāls “Eurosport”. Šeit gan jāatzīmē specifiskais turnīra formāts, kura dēļ cīņas neparādās oficiālajā statistikā. Labākais bokseris tika noskaidrots viena vakara laikā pēc izslēgšanas sistēmas, turklāt visi pārstāvēja vienu svara kategoriju, “supersmagsvarus” (91kg – 150+kg).

Katra posma uzvarētājs saņēma 15 000 ASV dolāru, tikmēr superfināla uzvarētājs – 30 000 ASV dolāru lielu naudas balvu, kas vēlāk tika samazināta līdz 25 tūkstošiem. 2011. gadā Briedis apstājās finālturnīra pusfinālā, taču jau gadu vēlāk “Arēnā Rīga” tajā izdevās triumfēt.

2012. gada decembrī “Arēnā Rīga” Briedis ceturtdaļfinālā ar nokautu uzvarēja Grieķijas bokseri Evgeniju Lazaridi. Jau pirmajā raundā izpaudās latvieša pārākums, bet otrajā raundā pēc tam, kad Briedis pretinieku otro reizi aizsūtīja nokdaunā, cīņa tika pārtraukta.

Pusfinālā Briedis otrajā raundā ar nokautu uzvarēja Lietuvas bokseri Sergeju Maslobojevu. Finālā Mairim pretī stājās francūzis Fabriss Orinžs, kuru Briedis uzvarēja līdzīgā cīņā, aktīvāk aizvadot trešā raunda beigas.

Īsi pēc tam tika paziņots, ka latviešu bokseris šāda veida turnīros vairs nestartēs, koncentrējoties uz savas svara kategorijas cīņām.

Foto: EDIJS PĀLENS, LETA

2013.gads, Liepāja. Ļubošs Šuda

2013. gada novembrī pārpildītajā Liepājas Olimpiskajā centrā Briedim pretim stājās pieredzējušais Ļubošs Šuda. Abi bokseri cīņu iesāka piesardzīgi, bet, jau sākot ar otro raundu, veikdams vairākus bīstamus sitienus, izteikti dominēja Briedis. Piektā raunda otrās minūtes sākumā latvietis veica kārtējo ofensīvu un aizsūtīja Šudu nokdaunā, taču čehu sportists spēja piecelties un turpināt cīņu. Nedaudz vairāk kā pēc minūtes latvietis veica kārtējos jaudīgos sitienus, pēc kuriem pretiniekam uz īsu brīdi nācās ietupties un atvilkt elpu. Tas jau bija otrais nokdauns viena raunda laikā.

Īsu brīdi pirms raunda beigām Šuda spēja savākt spēkus un veikt aktīvu uzbrukumu, taču raundu starplaikā čehu boksera sekundanti pēc īsas apspriedes ar Šudu nolēma cīņu neturpināt un ringā izmeta baltu dvieli, kas nozīmēja padošanos. Tā bija 11. uzvara latvieša profesionālajā karjerā.

Brieža panākums ar tehnisko nokautu piektajā raundā ļāva izcīnīt čempiona jostu Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) versijā. Tas bija vēsturisks panākums ne tikai Briedim, bet arī Latvijas profesionālajam boksam, jo tā bija pirmā reize, kad IBA čempiona titulu izcīnīja latvietis. Neskatoties uz to, ka IBA josta neietilpst lielajā čempionu četriniekā (WBA, WBC, IBF, WBO), tā pavēra Briedim ceļu uz lielajiem sasniegumiem.

Gadu vēlāk aizraujošā 12 raundu cīņā, arī Liepājā, jostu izdevās aizstāvēt pret Beļģijas pārstāvi Ismailu Abdulu.

Foto: EDIJS PĀLENS, LETA

2015.gada augusts, Groznija. Manuels Čars

Kā noslēdzošais būtiskākais notikums, kas pavēra ceļu uz čempionu tituliem, noteikti ir cīņa ar Vācijas bokseri Manuelu Čaru. Tā notika 2015. gada augustā Čečenijas galvaspilsētā Groznijā (Krievija). Brieža nopietnais pretinieks, Libānā dzimušais sīriešu izcelsmes bokseris, bija svara kategoriju augstāk. Kā atzīst latvietis, tad cīņa notika laikā, kad ar viņu neviens cits nevēlējās sacensties un pašiem piesaistītā nauda, kas palīdzētu organizēt cīņas, bija beigusies. Tāpēc nācās pieņemt lēmumu – sacensties ar bokseri, kurš ir no augstākas svara kategorijas. Riskanti, taču vēlāk tas atmaksājās, jo piektā raunda izskaņā Vācijas sportists bija uzveikts. Briedis ar sitienu kombināciju nokautēja sīrieti un svinēja 17. uzvaru tik pat cīņās.

Panākums Briedim ļāva sasniegt līdz tam nebijušus karjeras augstumus – oficiālajā boksa rangā ”Boxing Official Record Keeper” latvietis pakāpās uz piekto vietu pirmajā smagajā svarā (līdz 90,7 kg). Šī cīņa bija nozīmīga arī ar to, ka tribīnēs maču vēroja Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs, kurš pirms cīņas apgalvoja, ka uzvaras laurus plūks Čars.

Foto: AKHMAT FIGHTING SHOW