Lomačenko pret Kempbelu: Britu bokseris cer uz sensāciju un diženumu

Pievienot komentāru
Lomačenko pret Kempbelu: Britu bokseris cer uz sensāciju un diženumu
REUTERS/SCANPIX

Sestdien Londonas O2 arēnā ukrainis Vasilijs Lomačenko cīnīsies pret britu Lūku Kempbelu, aizstāvot savus WBA, WBO titulus, kā arī par brīvo WBC jostu. Cīņu tiešraidē varēs skatīties kanālā “TVPlay Sports” un video satura platformā tvplaypremium.lv.

Cīņas favorīts ir 31 gadu vecais un 170 cm garais ukrainis. Vieglā svara kategorijā šim bokserim nav neviena cienīga pretinieka. Lomačenko (13-1, 10 KO) ir uzvarējis 12 cīņas pēc kārtas. Pēdējo reizi Lomačenko piedzīvoja zaudējumu vairāk kā pirms pieciem gadiem. Viņš zaudēja tikai otro savas profesionālās karjeras cīņu.

Pagātnē Lomačenko izmēģināja sevi arī citās svara kategorijās – supervieglajā svarā (līdz 57,2 kg) un otrajā vieglajā svarā (līdz 59 kg). Šajā svara kategorijā ukraiņu bokseris ieguva un saglabāja WBO čempiona titulu no 2014. gada līdz 2018. gadam.

Lomačenko bija īpaši veiksmīgs amatieru boksā. Viņš ir divkārtējs Olimpisko spēļu čempions – 2008. gadā (supervieglajā svarā) un 2012. gadā (vieglajā svarā). Ukrainis divas reizes izcīnījis Pasaules čempiona titulu un vienu reizi Eiropas čempiona titulu. Amatiera karjerā Lomačenko uzvarēja 396 cīņas, piedzīvojot tikai vienu zaudējumu!

Pašlaik Lomačenko ir piešķirts ESPN pasaulē labākā aktīvā boksera statuss (visās svara kategorijās), ko apliecina arī Boxing Writers Association of America, Transnational Boxing Rankings Board (TBRB) un žurnāls The Ring.

Kempbels (20-2, 16 KO) ir uzvarējis 3 cīņas pēc kārtas. Arī 31 gadus vecais Kempbels ir par 5 centimetriem garāks par savu pretinieku, bet viņa rokas ir garākas par 14 centimetriem. Šī varētu būt viņa priekšrocība cīņā ar Lomačenko.

Līdzīgi kā viņa ukraiņu pretiniekam, arī britu bokserim bija spīdoši sasniegumi amatieru vidū. 2008. gada Eiropas čempionātā un 2012. gada Olimpiskajās spēlēs Kempbels ieguva zeltu, bet 2011. gada Pasaules čempionātā ieguva sudrabu svara kategorijā līdz 53,5 kg.

Cīņas tiešraide būs pieejama video satura platformā tvplaypremium.lv un “TVPlay Sports” kanālā. Tiešraide no Londonas sāksies sestdien, plkst. 20.00. Pārraides laikā skatītājiem būs iespēja vērot ievadcīņas. Cīņa starp Lomačenko un Kempbelu ir plānota vienos naktī pēc vietējā laika.