Geičī uzvarējušais Porjē pret jaunzēlandieti Hukeru: UFC Lasvegasas oktagonā gaidāma aizraujoša cīņa

Pievienot komentāru
Geičī uzvarējušais Porjē pret jaunzēlandieti Hukeru: UFC Lasvegasas oktagonā gaidāma aizraujoša cīņa
UFC

UFC Cīņu šova galvenajā cīņā amerikānis Dastins Porjē naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika Lasvegasas oktagonā tiksies ar jaunzēlandieti Denu Hukeru.

Par UFC Cīņu šova galvenās cīņas favorītu tiek uzskatīts Dastins Porjē. Dimants gan savā pēdējā cīņā 2019.gada septembrī zaudēja Habibam Nurmagomedovam, taču jāatceras, ka Habibs ir ne tikai vieglā svara čempiona jostas īpašnieks, bet arī “pound for pound” versijā otrais labākais UFC cīkstonis uzreiz aiz Džona Džounsa.

Porjē karjeras, iespējams, augstākais sasniegums bija uzvara par Džastinu Geičī 2018.gadā. Gandrīz precīzi pēc viena gada, 2019.gada aprīlī, Dimants uzvarēja arī Maksu Holoveju, iegūstot vieglā svara pagaidu čempiona titulu.

Dens Hukers UFC reitingā ir tikai pāris pozīcijas zemāk, ieņemot 5.vietu. Pēdējās astoņās cīņās jaunzēlandietis ir zaudējis vienīgi Edsonam Barbozam, toties uzvaras izcīnītas pār tādiem vīriem kā Gilberts Bērnss, Als Jakvinta, Pols Felders.

Talantiem bagātajā vieglajā svarā UFC fani ar nepacietību gaida titula cīņu starp Nurmagomedovu un Geičī. Reitinga pašā augšgalā ir arī Tonijs Fergusons un uz papīra no sporta aizgājušais Konors Makgregors. Un arī Porjē – Hukera cīņas uzvarētājs nokļūs ļoti tuvu iespējai cīnīties par jostu.

Maiks Perijs pusvidējā svara cīņā tiksies ar Mikiju Galu, Brendans Alens vidējā svarā ar Kailu Daukasu, Džans Vilante smagajā svarā ar Morisu Grīnu un Šons Vudsons ar Džulianu Erosu.

Toms Didriksons, TV3 Sport komentētājs:

“Porjē pret Hukeru būs ļoti interesanta cīņa, kas abiem cīkstoņiem var būt pagrieziena punkts karjerā. Porjē ir viens no vadošajiem cīkstoņiem UFC jau gandrīz dekādi, un ir viens no organizācijas populārākajiem cīkstoņiem. Cilvēki zina, ja Porjē ir iekāpis būrī, tad aizraujoša cīņa ir garantēta. Viņš vienmēr ir bijis gana labs, lai sistos ar ar jebkuru, taču ilgu laiku nespēja uzvarēt to vienu, nozīmīgo cīņu, kas viņu paceltu svara kategorijas elites statusā.

Viss izmainījās 2017.gadā, kad Porjē nokļuva uz piecu uzvaru takas, uzvarot divīzijas labākos, tajā skaitā pusvieglā svara Holoveju, kad abi cīnījās par pagaidu čempiona statusu vieglajā svarā. Taču uzvara pār Džastinu Geičī mums pa īstam parādīja, ko pavadītie gadi ”American Top Team” ir radījuši. Vecais Porjē būtu ievilkts karstgalvīgā ”kautiņā” ar vienu no divīzijas agresīvākajiem, spēcīgākajiem cīkstoņiem. Tā vietā, Porjē saglabāja vēsu galvu un uzvarēja šķietami neuzveicamo Geičī.

Tajā pašā brīdī, arī Hukers ir salicis kopā diezgan iespaidīgu uzvaru sēriju (7-1), ar vienīgo zaudējumu pret Edsonu Barbozu. Viņa upuru skaitā ir tādi zināmi vārdi kā Gilberts Bērnss, Als Jakvinta, Pols Felders. Šī cīņa būs kārtīga mēraukla, lai redzētu, vai Hukera izaugsme ir pietiekama, lai viņu liktu divīzijas augstākajā plauktā. Jaunzēlandieša pēdējā cīņa bija ar Polu Felderu, kur labvēlīgs rezultāts varēja aiziet jebkura cīkstoņa virzienā (Hukers uzvarēja ar dalītu tiesnešu lēmumu), tādēļ var tikai apbrīnot Hukera vēlmi kalt dzelzi, kamēr tā ir karsta.

Vai Porjē ir palicis pietiekami daudz benzīns bākā? Vai Hukers ir čempiona pretendenta cienīgs? Tie ir jautājumi uz kuriem gūsim atbildes svētdienas naktī.”

UFC Cīņu nakts kanālā TV3 Sport un Go3:

·     Svētdien, 28.jūnijā, 03:00 D.Porjē pret D.Hukeru