ESPN žurnālists: Pirmajā smagajā svarā šodien nav īstu zvaigžņu, varbūt Briedis un arī tikai Latvijā

Pievienot komentāru
ESPN žurnālists: Pirmajā smagajā svarā šodien nav īstu zvaigžņu, varbūt Briedis un arī tikai Latvijā
IEVA MAKARE, LETA

Amerikāņu sporta medija ESPN žurnālists Dens Rafaels vienā no saviem pēdējiem rakstiem runājis par labākajiem smagā un 1. smagā svara bokseriem pasaulē, protams, pieminot arī Latvijas labākā boksera Maira Brieža vārdu.

Smagsvaru sakarā žurnālists izcēlis trīs galvenos vārdus: Taisons Fjūrijs, Deontejs Vailders un Entonijs Džošua. Vaildera un Fjūrija trešais duelis, visticamāk, izšķirs to, kurš no bokseriem iegūs iespēju savus spēkus pierādīt Džošua.

Kā melnais zirdziņš pieminēts viens no Maira Brieža bijušajiem pretiniekiem – Oleksandrs Usiks. Rafaels akcentē, ka nevajag Usika prasmes novērtēt pārāk zemu, jo viņš 1. smagā svara kategorijā plūcis tikai laurus.

Savukārt par 1. smagā svara kategoriju Rafaels izteicies, ka tajā pietrūkstot īstas zvaigznes un patiesībā visas smaguma grupas pastāvēšanas vēsturē tādas bijušas vien tikai dažas: ”Atklāti sakot, divīzijā nav zvaigznes. Visā divīzijas vēsturē ir bijuši tikai pāris spīdekļi – Evanders Holifilds, varbūt Deivids Hejs un Usiks. Šodien divīzijā ir tikai bijušais divkārtējais čempions Briedis, un viņš ir superzvaigzne tikai savā valstī Latvijā, kur spēj izpārdot pilnas arēnas.”

”Viņš iekļuva Pasaules boksa supersērijas finālā, kur tiksies ar kubieti Junieru Dortikosu. Tā būs cīņa starp labākajiem divīzijas bokseriem (kad bokss atsāksies),” rakstīja Rafaels.

Par divīzijā gaidītāko cīņu žurnālists nosauc WBSS finālu starp Briedi un Dortikosu, tomēr pēc tās, viņaprāt, uzvarētājam vajadzētu sacensties ar 32 gadus veco Kongo bokseri Ilungu Makubu, lai apvienotu visas jostas un kļūtu par vispārīgo divīzijas čempionu.

”Taču, lai cik jauki šāds scenārijs neskanētu, šādas cīņas sarīkošana noteikti prasītu ļoti daudz laika,” komentē Rafaels.