Briljants sniegums ļauj Usikam sakaut Džošua un kļūt par pasaules čempionu arī smagajā svarā

8 komentāri
Briljants sniegums ļauj Usikam sakaut Džošua un kļūt par pasaules čempionu arī smagajā svarā
AP/SCANPIX

Ukrainas bokseris Oleksandrs Usiks sestdien Londonā divu smagsvaru duelī uzvarēja Lielbritānijas pārstāvi Entoniju Džošua un ieguva savā rīcībā čempiona jostas.

Usiks savu pretinieku uzvarēja pēc punktiem, visi trīs tiesneši lēma par labu ukrainim – 117:112, 116:112, 115:113

Cīņa norisinājās Anglijas futbola premjerlīgas kluba Totenhemas “Hotspur” stadionā, kur to noraudzījās vairāk nekā 60 000 skatītāju.

Usiks savā rīcībā ieguva Pasaules Boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa federācija (IBF) un Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempiona jostas.

Usiks otrajā raundā strauji kāpināja cīņas tempu un nākamajā raundā vairāki viņa sitieni sasniedza mērķi. Džošua pakāpeniski pielāgojās un sestā raunda pēdējā minūtē izdarīja vairākus bezatbildes sitienus. Cīņa kļuva arvien atklātāka un septītajā raundā pēc Usika sitieniem Džošua vairākas reizes zaudēja līdzsvaru.

Desmitajā raundā abiem bokseriem cīņu apgrūtināja sliktā redzamība – Usikam tika pārsista kreisā uzacs, bet Džouša cīnījās ar piepampušu labo aci. Lai cerētu uz uzvaru, Džošua bija jāaizvada pārliecinoši pēdējie divi raundi vai jānokautē Usiks, tomēr 11.raundā ukraiņu bokseris izdarīja vēl vairākus trāpīgus sitienus.

Pēdējā raundā Usikam padevās vēl vairākas veiksmīgas sitienu sērijas un apmēram 15 sekundes pirms dueļa beigām Džošua tika piespiests pie virvēm un nespēja pretoties ukraiņa uzbrukumiem.

34 gadus vecais Usiks pēdējo reizi cīnījās pērn oktobrī, kad pēc punktiem uzvarēja britu Dereku Čizoru. Ukrainis smagsvaru kategorijā aizvadījis trīs cīņas un visās uzvarējis.

Usikam profesionālajā boksā aiz muguras ir 19 cīņas, visas uzvarētas, no tām 13 ar nokautu. 2018.gada janvārī viņš Rīgā Pasaules Boksa supersērijas pirmās sezonas pirmā smagā svara kategorijas pusfinālā pēc punktiem uzvarēja latvieti Mairi Briedi.

Džošua šogad bija iecerējis titulu apvienošanas cīņu ar savu tautieti Pasaules Boksa padomes (WBC) čempionu Taisonu Fjūriju. Tiesa, ASV šķīrejtiesa lēma, ka Fjūrijam vispirms jāaizstāv sava josta pret amerikāni Deonteju Vailderu. Kā cīņas datums tika nozīmēts 24.jūlijs, taču Fjūrija nometnē tika konstatēta inficēšanās ar Covid-19, tādējādi duelis tika pārcelts.

31 gadu vecais Džošua pēdējo cīņu aizvadīja decembrī, kad ar nokautu uzvarēja bulgāu Kubratu Puļevu. Džošua profesionālajā boksā aizvadījis 26 cīņas, no kurām uzvarējis 24, 22 no tām ar nokautu.

8 komentāri

Jaunākie cīņu sporta video

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: IBF titula cīņa. Mairis Briedis pret Arturu Mannu

Mairis Briedis pārliecinoši sakauj Mannu un nosargā savu IBF pasaules čempiona titulu

Mairis Briedis: Mega liels paldies visiem līdzjutējiem, latviešu enerģija nāks man līdzi

UFC galvenajā cīņā Smits vispirms uzliek Spanu uz skrituļslidām un pēc brīža izcīna uzvaru ar žņaugšanas paņēmienu

Volkanovskis izvairās no vairākiem bīstamiem žņaugšanas mēģinājumiem, uzvar Ortegu un saglabā čempiona jostu

Gaidot UFC Smita un Spana cīņu – Supermens nokautē bijušo rīdzinieku Cirkunovu

UFC cīņu rekordists Millers ar skaistu sitienu nokautē Gonzalezu

UFC Cīņu vakara galvenajā duelī Santušs uzvar Vokeru

Ernandess UFC būrī spēcīgi trāpa pa žokli un pēc brīža nokautē Brīdenu

Negumeranu ''UFC Vegas41'' ietvaros jau pirmajā raundā nokautē Villanuevu

UFC dāmu duelī Ševčenko nokautē Mērfiju un saglabā savu čempiones jostu

Smits pēc uzvaras UFC būrī: Pie velna jūs visus, es nebaidos ne no viena