”BoxRec” par visu laiku labāko bokseri nosauc Meivezeru, leģendārais Ali tikai ceturtais

21 komentārs
”BoxRec” par visu laiku labāko bokseri nosauc Meivezeru, leģendārais Ali tikai ceturtais
AP/SCANPIX

Portāls ”BoxRec” publicējis TOP 10 visu laiku labākos bokserus, šā saraksta pirmajā vietā liekot visas 50 profesionālās cīņas uzvarējušo Floidu Meivezeru. Tikai ceturtais ir leģendārais Muhameds Ali.

Neatkarīgi no tā, ka atsevišķās aptaujās Muhameds Ali atzīts par visu laiku izcilāko un ietekmīgāko sportistu, vērtējot tikai sniegumu boksa ringā, Ali šoreiz atvēlēta tikai 4. vieta.

1. Floids Meivezers

Šobrīd 42 gadus vecais Meivezers uzvarējis visās 50 profesionālajā cīņās, izcīnot pasaules čempiona titulus 5 svara kategorijās.

2. Manijs Pakjao

40 gadus vecais Pakjao ir Filipīnu senators, vienīgais aktīvais bokseris šajā sarakstā, un vienīgais, kurš izcīnījis titulus 8 dažādās svara kategorijās.

3. Karloss Monsons

Argentīnas boksa ģēnijs septiņus gadus bija titulu īpašnieks vidējā svarā. Pēc sievas nogalināšanas saņēma 11 gadu cietumsodu. Gāja bojā autoavārijā 1995. gadā.

4. Muhameds Ali

Neviens, droši vien, neuzdrošinātos apšaubīt Ali ietekmi visā pasaulē. Iespējams arī šajā sarakstā leģendārais bokseris būtu augstāk, ja ne atteikšanās no karošanas Vjetnamā, ka Ali lika palikt bez boksa no 1967. līdz 1970.gadam.

5. Rejs Šugars Robinsons

Tieši Robinsona fenomenālais sniegums vieglajā, pusvidējā, vidējā un pussmagajā svarā žurnālistiem lika tādu jēdzienu kā ”pound for pound” reitingu. Pirmais bokseris, kurš čempiona jostu izcīnīja piecas  reizes.

6. Bernards Hopkinss

28 gadus ilgās karjeras laikā Hopkinss izcīnīja vairākus titulus vidējā un pussmagajā svarā.

7. Džo Luiss

Luiss bija pasaules čempions smagajā svarā no 1937. līdz 1949.gadam. Iespējams, pirmais melnādainais sportists, kurš ASV tika vērtēts kā nacionālais varonis.

8. Arčijs Mūrs

Mangusts bija pasaules čempions 1952. līdz 1962.gadam – boksa vēsturē visilgāk valdījušais čempions pussmagajā svarā.

9. Oskars de la Hoja

Savulaik visā pasaulē ārkārtīgi populārais de la Hoja sešās svara kategorijās izcīnīja 10 pasaules čempiona titulus.

10. Hulio Cēzars Čavess

Čempiona titula īpašnieks trijās svara kategorijās uzvarēja savās pirmajā 87 profesionālajās cīņās.