APEX oktagonā savu titulu aizstāvēs Nunjesa un Stērlings ar Sandhāgenu cīnīsies par tiesībām uz titula cīņu

1 komentārs
APEX oktagonā savu titulu aizstāvēs Nunjesa un Stērlings ar Sandhāgenu cīnīsies par tiesībām uz titula cīņu
UFC

Lasvegasas APEX oktoganā naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika Amanda Nunjesa cīņā ar Felīciju Stērlingu aizstāvēs savu pusvieglā svara titulu.

Vīru cīņās UFC 250 ietvaros notiks nopietns miniturnīrs pirmajā vieglākajā svarā, kurā notiks trīs cīņas, no kurām Aldžemeina Stērlinga un Korija Sandhāgena dueļa uzvarētājs varēs cīnīties par titulu.

Amanda Nunjesa pret Felīciju Spenseri

Šī nebūs pirmā reize, kad Spenserei lielas izredzes netiek dotas. Viņa bija milzīgs ”underdog” cīņā pret Krisu Kiborgu – cīņa, kuru viņa vienbalsīgi zaudēja pēc punktiem.

Ja mums ir jāizvelk kas pozitīvs no šīs cīņas, tad tas noteikti ir tas, ka viņa ar Kiborgu izturēja visus trīs raundus. Spensere visiem parādīja, ka viņa ir izturīga, jo Kiborga ir viena no niknākajām ”straikerēm” sieviešu MMA, kura šajā kategorijā piekāpjas tikai Nunjesai. Spensere no Kiborgas saņēma 122 sitienus, izdzīvojot visus trīs raundus, kā arī, nerimstoši centās iegūt teikdaunus. Tas gan viņai neizdevās, tādēļ daudz lietoja klinču, lai palēninātu cīņas tempu.

Līdzīgu taktiku, visticamāk, viņa pielietos pret Nunjesu. Felīcijas lielākais trumpis būs tas, ka viņa ir fiziski lielāka. Lai arī Spensere izrāda draudus greplinga departamentā, ar to nav pietiekami, lai pārliecinātu, ka viņa spēs no troņa gāzt Lauveni. Nunjesas ātrums, spēks un agresivitāte būs Spenserei par daudz un čempione gūs vēl vienu pārliecinošu panākumu, turpinot savu uzvaru sēriju.

Rafaels Asunsao pret Kodiju Gārbrandu

Gārbranda karjera ir viens milzīgs karuselis. Kad viņš ir ”ieslēdzies”, viņš mums ir rādījis fantastiskas cīņas. Viņš bija 11-0, ieguva UFC zeltu, aizvadot tikai piecas cīņas organizācijā. Viņa uzvara pār Dominiku Kruzu bija viena no lieliskākajām titula performancēm, kuru pēdējos gados biju redzējis. Visu to paturot prātā, viņš tagad var pat izkrist no TOP 10, jo Koudijs ir piedzīvojis trīs smagus zaudējumus pēc kārtas. Viņam ir tieksme iesaistīties ”kautiņos”, kaut arī cīņā viņš ir vadībā, cīnoties tehniski, kalkulēti.

Piemēri tam ir divi zaudējumi Dilašavam un Munjozam. Asunsao gan ir atzinis, ka nepaļaujas uz to, ka Gārbrands atkal paliks emocionāls, viņam ir gan plāns B, gan plāns C. Rafaels mūžīgi ir bijis savas svara kategorijas augšdaļā, cīnoties ar visiem elites vīriem, uzvarot biežāk kā zaudējot.

Viņa ”counter puncher” un lieliskās greplinga iemaņas padara viņu par grūtu cīņu jebkuram pirmā vieglākā svara divīzijā. Tomēr jāpiebilst, ka viņš jau ir 37 gadus vecs, progresēt diez vai vēl izdosies. Viņš ir zaudējis savas pēdējās divas cīņas pret Koriju Sandhāgenu un Marlonu Moraešu.

Ja Gārbrands spēs pagriezt laiku atpakaļ, atgūt savu čempiona formu, kā arī izvairīsies no pārgalvīga ”kautiņa”, šī cīņa viņam ir jāuzvar. Viņa lieliskajai teikdauna aizsardzībai vajadzētu noteikt to, ka cīņa notiks stāvot kājās, kur viņa smagās rokas būs noteicošais faktors.

Korijs Sandhāgens pret Aldžemeinu Stērlingu

Šī cīņu nakts pirmā vieglākā svara divīzijai būs ļoti svarīga, jo Sehudo atstāja šo svara kategoriju bez čempiona. Galvenajās cīņās ir trīs “Bantamweight” pāri, pat varētu teikt, ka neliels turnīrs, lai sarindotu secību rindai uz jostu. Sākot ar “Co-main event”, tad šis pāris, kā arī Šons O’Mallijs, kurš atklās “Main Card” cīņas. Tas nozīmē, ka šajā divīzijā pirmdien varam sagaidīt lielas izmaiņas.

Stērlings ir viens no tiem ”wrestleriem”, kuram ir ļoti garas rokas un tādējādi grūti aizsargāties no viņa ”double leg teikdauniem”, kad esi piespiests pret būra malu. Viņš arī labi prot savākt pretinieka muguras pozīciju un no turienes uzbrukt ar žņaugšanas paņēmieniem. Aldžemeina kikboksa iemaņas un spēja turēt pretiniekus distancē pēdējos gados ir manāmi uzlabojušās.

Teorētiski, pret Sandhāgenu Stērlingam vajadzētu vairāk izmantot savas ”wrestling” iemaņas, bet tas nenozīmē, ka viņš sākumā nevar pacīnīties pret kikbokseri stāvot kājās. Sandhāgens nav īsti pazīstams ar viena sitiena nokauta spēku, kā arī Stērlings pietiekami labi tur distanci un izdara pietiekami daudz sitienus, lai spētu turēt līdzi savam pretiniekam.

Ringa kontrole būs ļoti svarīga Stērlingam. Sandhāgens nav cīkstonis, kurš tikai izmanto savus smagos gurnus, lai neitralizētu teikdaunu mēģinājumus, viņš labprātīgāk izvēlas skremblot ārā no pozīcijām. Lai arī viņš to dara ļoti labi, tas nozīmē, ka Stērlingam ir lielāka iespēja dabūt savus teikdaunus un iegūt punktus esot top pozīcijā, kas var būt noteicošais faktors, ja cīņa, stāvot kājās, būs vairāk vai mazāk līdzīga.