AIBA pasaules čempionātu boksā pārceļ no Ņūdeli uz Belgradu

Pievienot komentāru
AIBA pasaules čempionātu boksā pārceļ no Ņūdeli uz Belgradu
REUTERS/SCANPIX

Starptautiskā Boksa asociācija (AIBA) otrdien nolēma pasaules čempionātu boksā pārcelt no Indijas pilsētas Ņūdeli uz Serbijas galvaspilsētu Belgradu.

Šāds lēmums pieņemts, jo Ņūdeli organizatori neizpildīja iepriekš atrunātā līguma saistības. Rīkotāji neesot samaksājuši organizēšanas maksu, kā rezultātā tiem nāksies maksāt soda naudu 461 366 eiro apmērā.

Tikmēr Indijas Boksa federācija (BFI) pauda neapmierinātību ar AIBA lēmumu. BFI norādīja, ka maksājumu nebija iespējams veikt, jo AIBA banku konti pašlaik ir iesaldēti.

“AIBA nespēja atrisināt savas problēmas,” pauda BFI sarunā ar vietējiem medijiem. “Mums ir pamats domāt, ka šis lēmums tika pieņemts lielā steigā, nekonsultējoties ar BFI. Noteiktā soda nauda ir pārsteidzoši liela un šokējoša.”

Tāpat BFI puse norādīja, ka neredz pamatu maksāt soda naudu, tāpēc abas puses lūkošot rast kompromisu.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pagājušajā gadā AIBA atņēma tiesības rīkot olimpisko boksa turnīru, jo organizācijā bija manāma apšaubāma pārvaldība.

AIBA, kas pārrauga amatieru boksa sacensības, ieskaitot olimpiskos turnīrus, cieš no nestabilitātes un finansiālām problēmām.

2018.gada novembrī par AIBA prezidentu tika ievēlēts pretrunīgi vērtētais uzbeku uzņēmējs Gafurs Rahimovs, kurš jau nākamā gada martā no amata atkāpās. Pašlaik pagaidu prezidenta amatu ieņem Mohameds Mustahsanē.