Komentāri
Brāļi Šici un Kivlenieks uz goda pjedestāla Pasaules kausa Sprinta sacensībās
Foto: EPA/LETA

Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks, kā arī brāļu Andra un Jura Šicu ekipāža svētdien kāpa uz goda pjedestāla Vācijas trasē Altenbergā notikušā Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā – astotā – posma Sprinta kausa sacensībās.

Sprinta sacensībās uzvarētājs tiek noskaidrots pēc viena brauciena, turklāt laika atskaite sākas nevis no starta vietas, bet gan aptuveni 100 metrus pēc tā, kad kamaniņu braucēji jau ir ieskrējušies. Lai attīstītu kamaniņu sporta veidu, Sprinta kausa izcīņa jau pagājušajā sezonā tika ieviesta kā inovatīvs risinājums, kas šosezon tiek papildināts.

Vīriem Kivlenieks izcīnīja trešo vietu, finišējot pēc 32,995 sekundēm, par 0,169 sekundēm zaudējot pasaules labākajam kamaniņu braucējam Fēliksam Loham no Vācijas. Savukārt otro vietu guva kanādietis Sems Ednijs, kuram latvietis zaudēja 0,053 sekundes.

Tā kā Sprinta kausa punkti tiek skaitīti arī Pasaules kausa kopvērtējumā, šis kļuvis par Kivlenieka labāko rezultātu šosezon. Pirms tam pamatsacensībās viņš sestdien izcīnīja piekto vietu.

Sprinta kausā piedalās tikai pasaules 15 labākie kamaniņu braucēji vīriešu, sieviešu un divnieku konkurencē. Vīru konkurencē iespēju doties uz starta nopelnīja arī Artūrs Dārznieks, kurš izcīnīja 14.vietu, Loham zaudējot 0,529 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā pirms sezonas noslēdzošajām sacensībām ļoti pārliecinošs līderis ar 905 punktiem ir Lohs, kurš triumfu kopvērtējumā garantējis jau ceturto gadu pēc kārtas. Viņam ar 585 punktiem seko vācietis Andijs Langenhans, bet trešais ar 571 punktu ir Volfgangs Kindls no Austrijas.

Kivlenieks ar 261 punktu pakāpies uz 17.vietu, Dārznieks ar 118 punktiem pakāpies uz 29.vietu, Riks Kristens Rozītis ar 102 punktiem atrodams 32.pozīcijā, bet Kristaps Mauriņš, kuram traumas dēļ šī sezona jau ir beigusies, ar 80 punktiem ieņem 34.vietu.

Tikmēr Šici tika pie otrās vietas divnieku sacensībās, savu braucienu veicot 27,817 sekundēs. Viņi piekāpās vien vāciešiem Tonijam Egertam un Sašam Benekenam, kuri bija par 0,027 sekundēm ātrāki.

Tāpat sacensībām bija kvalificējusies arī Oskara Gudramoviča un Pētera Kalniņa divnieku ekipāža, kas uzvarētājiem zaudēja 0,363 sekundes, ieņemot 11.vietu.

Dāmu sacensībās uzvaru svinēja amerikāniete Erina Hemlina, bet Ulla Zirne ieņēma 14.vietu. Pasaules kausa kopvērtējumā pārliecinoša līdere ar 925 punktiem ir vāciete Natālija Geisenbergere, kurai ar attiecīgi 751 un 672 punktiem seko tautietes Dajana Eitbergere un Tatjana Hifnere. Tīruma iekrājusi 266 punktus un atrodama 13.pozīcijā, Zirnei ir 120 punkti un 25.pozīcija, bet 22 punkti un 40.vieta ir Kendijai Aparjodei. Savukārt Evelīna Alise Mitkus spējusi tikt pie sešiem punktiem, atrazdamās 46.pozīcijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl