Komentāri
Blaters savu atkāpšanos no FIFA prezidenta amata skaidro ar futbola sabiedrības atbalsta trūkumu
FOTO: SCANPIX

Nepilnu nedēļu pēc pārvēlēšanas uz piekto termiņu no amata vakar vēlu atkāpies  pasaules galvenais futbola funkcionārs Zeps Blaters. Viņš savu soli skaidrojis ar to, ka neizjūtot futbola sabiedrības atbalstu. Tikmēr nerimst runas, ka patiesie atkāpšanās iemesli ir FIFA pārņēmušais korupcijas skandāls. Tikai šodien Interpols meklēšanā izsludināja virkni Blatera līdzgaitnieku, kurus vaino milzīga apmēra kukuļošanā.

Pēc tam, kad pagājušonedēļ starptautisko futbola pasauli pāršalca lielākais korupcijas skandāls vēsturē, daudzi gaidīja, ka ilggadējais futbola federāciju asociācijas jeb FIFA prezidents Zeps Blaters atkāpsies no amata.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likumsargi bija aizturējuši virkni Blatera tuvāko līdzgaitnieku FIFA izpildkomitejā, vainojot viņus daudzmiljonu kukuļošanā, apmaiņā pret Pasaules kausa rīkošanas tiesību piešķiršanu. Tomēr Blaters neatkāpās.

Viņš paziņoja, ka tā esot sazvērestība un FIFA kongresā izcīnīja pasaules galvenā futbola funkcionāra amatu uz vēl četriem gadiem. Tagad – nepilnu nedēļu vēlāk viņš savas domas pēkšņi mainīja.

Jāpiebilst, ka neilgi pēc Blatera paziņojuma Interpols savā vismeklētāko personu sarakstā iekļāva virkni bijušo FIFA funkcionāru un četrus sporta mārketinga kompāniju vadītājus.

Viņus par kukuļošanu 150 miljonu ASV dolāru apjomā tagad meklē ASV likumsargi. Virkne ietekmīgāko Eiropas futbola federāciju uz Blatera atkāpšanos reaģējušas, sakot, ka tam bija jānotiek jau sen.

Tikmēr Krievija, uz kuras tiesībām rīkot 2018. gada pasaules čempionātu futbolā tagad gulst pamatīga aizdomu ēna, paziņojusi, ka skandāls un Blatera atkāpšanās situāciju nemainot.

Ārkārtas FIFA kongress, kurā ievēlēs Blatera pēcteci varētu notikt šī gada beigās vai nākamā sākumā. Par nodomu kandidēt uz asociācijas prezidenta amatu jau paziņojis Jordānijas princis Ali bin al Huseins, kurš tikai pagājušonedēļ vēlēšanās zaudēja Blateram.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl