Beisbolists Stantons vienojies par lielāko līgumu sporta vēsturē

0 Komentāru
Beisbolists Stantons vienojies par lielāko līgumu sporta vēsturē
Foto: REUTERS/SCANPIX

Beisbola Augstākās līgas (MLB) komanda Maiami Marlins vienojusies par 325 miljonus dolāru (261 miljonu eiro) vērtu līgumu ar savu vadošo spēlētāju Džankarlo Stantonu, kas kļuvis par apjomīgāko pasaules sporta vēsturē.

Nesen aizvadītajā sezonā 25 gadus vecais Stantons 37 reizes izsita bumbiņu ārpus laukuma un guva 105 punktus, bet cīņā par līgas vērtīgākā spēlētāja titulu viņš piekāpās vien Losandželosas Dodgers metējam Kleitonam Keršavam.

Tagad Stantons un Marlins komanda vienojušies par līguma pagarināšanu uz 13 sezonām, tomēr šī vienošanās stāsies spēkā vien no 2016.gada sezonas.

Līgumā, kas oficiāli varētu tikt noslēgts trešdien, būs iekļauts aizliegums spēlētāju aizmainīt, bet pēc sešām sezonām to būs iespējams izpirkt.

Stantona līgums ir lielākais pasaules sporta vēsturē, apsteidzot citu beisbolistu Migelu Kabreru, kurš martā vienojās ar Detroitas Tigers komandu par desmit gadu līgumu 292 miljonu eiro apmērā.

Savukārt saistībā ar vienā sezonā (gadā) nopelnīto naudu pasaules sporta vēsturē Stantons būs ceturtajā vietā. Līderis ir bokseris Floids Meivezers, kurš 2013.gadā noslēdza 30 mēnešu līgumu 180 miljonu dolāru apmērā par sešu cīņu aizvadīšanu. Otrais šajā sarakstā ir somu Pirmās formulas braucējs Kimi Raikonens, kurš 2007.gadā ar Ferrari noslēdza trīs gadu līgumu par 153 miljoniem dolāru, bet viņam seko leģendārais Mihaels Šūmahers, kurš karjeras laikā Ferrari sastāvā sezonā pelnīja 31 miljonu dolārus.

0 Komentāru