Latviešu basketbolists Jānis Strēlnieks trešdien guva septiņus punktus ULEB Eirolīgas mačā, bet viņa pārstāvētā Vācijas čempione Bambergas “Brose” 11.kārtas spēlē viesos ar 85:70 (20:16, 26:14, 16:22, 23:18) pārspēja Izraēlas komandu Telavivas “Maccabi FOX”.

Strēlnieks šajā spēlē laukumā bija 23 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā iemeta vienu no diviem divpunktu metieniem, vienu no trim tālmetieniem un abus soda metienus.

Tāpat talsinieks šajā mačā savāca vienu atlēkušo bumbu, atdeva četras rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, vienu reizi kļūdījās, nopelnīja trīs piezīmes un izprovocēja divus noteikumu pārkāpumus, tiekot pie astoņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Rezultatīvākais “Brose” rindās bija Nikolo Meli, kurš guva 27 punktus un savāca 14 atlēkušās bumbas, 12 punkti Dariusam Milleram, bet ar 11 punktiem atzīmējās Leons Radoševičs.

Tikmēr mājiniekiem 20 punktus iemeta Endrū Gaudloks, bet 16 punkti Sonijam Vīmsam.

Bambergas basketbolisti maču iesāka ar izrāvienu 7:0, taču uz nākamajiem pieciem punktiem pretinieki atbildēja ar 14, kas Telalivas vienībai ļāva panākt vadību. Tiesa, “Brose” ātri atguvās un pirmo ceturksni uzvarēja ar 20:16. Turpinājumā Vācijas čempione palielināja savu pārsvaru, kas trešajā ceturtdaļā sasniedza 21 punktu, bet ceturto ceturksni aizvadīja brīvāk, tiekot pie uzvaras.

Ar deviņām uzvarām desmit spēlēs turnīra līderpozīcijā atrodas Maskavas CSKA, piektā ar sešām uzvarām ir Spānijas komanda Vitorijas “Baskonia”, kas turnīram pieteikusi Artūru Kurucu. Septītā ar piecām uzvarām ir Daira Bertāna pārstāvētā Stambulas “Dariššafaka Doguš”, ko trenē Deivids Blats ar asistentiem Ainaru Bagatski un Oskaru Ernšteinu, bet “Brose” ar trim uzvarām 11 mačos ir pēdējā 16 komandu konkurencē.

Šajā sezonā ULEB Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.