Latvijas izlases basketbolists Jānis Strēlnieks piektdien guva septiņus punktus, bet viņa pārstāvētā Vācijas čempionvienība Bambergas Brose Baskets ar zaudējumu dramatiskā galotnē sāka jauno ULEB Eirolīgas sezonu.

Brose Baskets viesos Stambulā ar 66:67 (22:18, 11:18, 18:17, 15:14) atzina iepriekšējās sezonas Eirolīgas finālistes Turcijas kluba Fenerbahce pārākumu.

Strēlnieks spēlēja 27 minūtes un 57 sekundes, trāpot divus no astoņiem trīspunktu metieniem un vienīgo soda metienu, bet aizmetot garām vienu divpunktienieku.

Latvietis arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, reizi pārkāpa noteikumus un divas reizes uz pārkāpumu izprovocēja pretiniekus, kas viņam deva astoņus efektivitātes rādītāja punktus.

Līdzīgajā cīņā nevienai komandai lielu pārsvaru iegūt neizdevās. Pirmā ceturtdaļā nedaudz labāki bija viesi, kuriem pēc desmit nospēlētām minūtēm bija četru punktu pārsvars, savukārt pēc tam iniciatīva piederēja Fenerbahce, kas trešās ceturtdaļas sākumā ieguva lielāko pārsvaru 41:33.

Spēles liktenis izšķirās mača izskaņā, kurā Brose Baskets neizmantoja divas iespējas, izraut uzvaru. Dariuss Millers 49 sekundes pirms beigām, kad viesi atradās iedzinējos ar vienu punktu, netrāpīja tālmetienu, taču Stambulas kluba čehu leģionārs Jans Veselijs pēc tam neiemeta arī divus soda metienus. Pēdējais uzbrukums bija Bambergas komandai, taču Nikolo Melli trīspunktu metiens mērķi nesasniedza.

Uzvarētājiem Bogdans Bogdanovičs guva 18 punktus, bet Bambergas komandā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Millers. Brose Baskets no tālās distances realizēja vien 26,9% metienus, trāpot septiņus no 26 trejačiem, kamēr Fenerbahce šis rādītājs bija 7/14.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.