Latviešu saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks trešdien guva deviņus punktus un veica astoņas rezultatīvas piespēles, bet viņa pārstāvētā Vācijas čempione Bambergas “Brose” ULEB Eirolīgas mačā dramatiskā galotnē ar 89:91 (21:25, 26:26, 22:19, 20:11) piekāpās Spānijas grandam Madrides “Real”.

Strēlnieks šajā mačā laukumā bija 22 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā iemeta divus no četriem trīspunktniekiem un trīs no četriem “sodiņiem”, bet neviens no viņa divpunktu metieniem nebija precīzs. Latvieša rēķinā arī divas atlēkušās bumbas, astoņas rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 18 efektivitātes punkti, kas bija labākais rādītājs komandā. Lai arī mačs iesākās līdzvērtīgā gultnē, Madrides komandai pirmā puslaika izskaņā izdevās iegūt desmit punktu vadību (51:41), tomēr lielajā pārtraukumā “Brose” devās tikai ar četru punktu deficītu – 47:51.

Otrā puslaika pirmajā daļā lielākoties vadībā atradās “Real” basketbolisti, taču Bambergas klubs viesiem nekur tālu atrauties neļāva, un noslēdzošajā ceturksnī cīņa ritēja jau punkts punktā. Priekšpēdējā minūtē “Real” izdevās izvirzīties vadībā ar 87:82, tomēr vienu minūti un vienu sekundi pirms beigām vienu no diviem soda metieniem iemeta Strēlnieks, bet pēc tam viņš ar rezultatīvu piespēli palīdzēja komandas biedram Danielam Teisam samazināt atstatumu vairs tikai līdz diviem punktiem.

“Brose” turpināja spēlēt sekmīgi, jo grieķis Niks Zisis 17 sekundes līdz beigām iemeta abus soda metienus un panāca jau 87:87. Tomēr pēc tam ar diviem precīziem “sodiņiem” atbildēja “Real” basketbolists Serhio Ļuļs. Lai arī pēc tam Zisis ar soda metieniem atkal panāca neizšķirtu (89:89), uzvaru Madrides klubam līdz ar beigu signālu nodrošināja Ļuļs, kurš guva divus punktus. “Real” labā 26 punktus guva Ļuļs, kamēr 24 punktus pievienoja Džeisijs Kerols. Savukārt “Brose” rindās 14 punktus guva Fabjēns Kozērs.