Šī gada Latvijas labākais sportists Kristaps Porziņģis svētdien savāca 22 punktus un 12 atlēkušās bumbas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Ziemassvētku spēlē, tomēr viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda piedzīvoja zaudējumu.

“Knicks” savā laukumā ar rezultātu 114:119 (28:22, 20:34, 34:32, 32:31) piekāpās Bostonas “Celtics” basketbolistiem.

Porziņģis atgriezās laukumā, neskatoties uz to, ka iepriekšējo spēli ceturtdien nepabeidza ceļgala sasituma dēļ. “Celtics” svarīgu izrāvienu veica otrajā ceturtdaļā, kad iemeta 11 punktus pēc kārtas. Turpinājumā mājiniekiem ilgstoši neizdevās pietuvoties tuvāk par diviem punktiem, tomēr pēdējās divās minūtēs Porziņģa un Karmelo Entonija rezultativitātes uzplaiksnījums ļāva “Knicks” panākt pat 112:112. Beigas gan pārliecinošāk aizvadīja “Celtics” un guva uzvaru.

Porziņģis šoreiz nospēlēja 37 minūtes, realizējot septiņus no 12 izpildītajiem divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un abus soda metienus.

Tāpat Porziņģis tika pie 12 atlēkušajām bumbām, divām pārtvertām bumbām, četriem blokiem, piecām kļūdām un četrām piezīmēm.Porziņģis bez “double-double” bija palicis iepriekšējās piecās spēlēs. Šī ir pirmā reize šosezon un trešā karjerā, kad Porziņģis vienā mačā izcēlies ar piecām kļūdām.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.