VIDEO: Latvijas faili. Desmitais numurs. Leģendas Valters un Jēkabsone-Žogota

Pievienot komentāru
VIDEO: Latvijas faili. Desmitais numurs. Leģendas Valters un Jēkabsone-Žogota
Foto: F64

Divas Latvijas basketbola leģendas, iespējams divi visu laiku labākie Latvijas basketbolisti – Valdis Valters un Anete Jēkabsone-Žogota. Divi spēlētāji, kuri teju visu savu spožo karjeru spēlējuši ar 10 numuru.

Valdis Valters savus labākos gadus Rīgas VEF komandā aizvadīja kopā ar Anetes Jēkabsones-Žogotas tēti Andri Jēkabsonu, ļoti lielai basketbola līdzjutēju pazīstamu ar iesauku Džabars. Valdis – 1981.gada Eiropas labākais basketbolists un 1982.gada pasaules čempions PSRS izlases sastāvā. Anete – sieviešu Nacionālās Basketbola asociācijas čempione kopā ar Fīniksas Mercury.

Vefiņa un PSRS izlases līderis, virtuozs piespēļu dalītājs un neapturama punktu mašīna – tāds bija Valdis Valters basketbola laukumā. Protams, ka savu talantu Valdis vislabāk varēja parādīt PSRS izlasē kopā ar tādiem basketbolistiem kā Vladimirs Tkačenko, Arvīds Sabonis, Rims Kurtinaitis, Aleksandrs Volkovs.

Anete Jēkabsone-Žogota ar basketbola bumbu sāka dzīvoties jau no pirmajiem dzīves gadiem. Tētis jau no mazotnes saprata, ka no Anetes kaut kas varētu iznākt. Un iznāca – Latvijas, Francijas, Eiropas klubu un WNBA čempione!

jdhksjhd