Pie negaidītas uzvaras ULEB Eirolīgas mačā otrdien tika Lietuvas kluba Kauņas “Žalgiris”, kas savā laukumā ar 79:74 (20:20, 18:25, 19:16, 22:13) pārspēja turnīra līderi un arī čempioni Maskavas CSKA no Krievijas.

“Žalgiris” komandas labā ar 21 punktu šajā mačā izcēlās Kevins Pangoss, kamēr CSKA vienību no zaudējuma neglāba Džeimsa Ogustaina 15 punkti. Lai arī Kauņas klubs šo maču sāka apņēmīgi un pirmajā ceturtdaļā lielākoties atradās vadībā, nekas neliecināja par šīs vienības uzvaru, jo pirmā puslaika otrajā pusē CSKA pārņēma iniciatīvu, bet pirmās 20 minūtes Maskavas komanda noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru – 45:38.

Otrā puslaika sākumā “Žalgiris” pretiniekus panāca, tomēr CSKA joprojām kontrolēja notikumu attīstību laukumā. Cīņas 31. minūtē Maskavas komandas saspēles vadītājs Nando de Kolo ar diviem precīziem soda metieniem panāca viesiem astoņu punktu pārsvaru (65:57), taču mača turpinājums pagāja Kauņas kluba zīmē.

Vispirms nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām Edgars Ulanovs ar tālmetienu panāca 70:70, bet turpmāko minūšu laikā mājinieki titulētajam CSKA ļāva gūt tikai četrus punktus, kamēr paši ne tikai pārņēma vadību, bet arī guva negaidītu uzvaru. ”Žalgiris” pēdējo reizi CSKA bija pārspējuši tālajā 2000. gadā!