Latvijas izlases basketbolists Dairis Bertāns ceturtdien ar 13 gūtiem punktiem debitēja ULEB Eirolīgā, palīdzot Turcijas komandai Stambulas Dariššafaka Doguš, kur par galvenā trenera Deivida Blata palīgiem strādā Ainars Bagatskis un Oskars Ernšteins, izcīnīt grūtu uzvaru.

Dariššafaka Doguš Eirolīgas sezonu sāka viesos ar 73:70 (17:24, 13:20, 16:8, 27:18) pārspēt Belgradas Crvena Zvezda vienību. Bertāns šajā cīņā nospēlēja 19 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā guva divus no četriem divpunktu metieniem, abus trīspunktu metienus un visus trīs soda metienus.

Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja vienu piezīmi un divas reizes uz pārkāpumu izprovocēja pretiniekus, nopelnot 13 efektivitātes rādītāja punktus.

Tieši Bertāns bija tas, kurš guva pirmos Stambulas kluba punktus šajā mačā, taču Daruššafaka Doguš komandai spēles sākums bija pagalam neveiksmīgs. Crvena Zvezda, kuru karstasinīgi atbalstīja gandrīz 6000 skatītāju, pirmajā ceturtdaļā ieguva septiņu punktu pārsvaru, bet pēc puslaika bija iekrājuši jau 14 punktu (44:30) handikapu.

Pēc pārtraukuma Turcijas klubs sāka pakaļdzīšanos un tajā liela loma bija arī Bertānam. Viņš trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē trāpīja tālmetienu, samazinot starpību līdz 46:52, bet nepilnas astoņas minūtes pirms beigām iemeta vēl vienu trejaci, šoreiz ar pretinieka sodu, līdz ar to vienā uzbrukumā gūstot četrus punktus un starpību samazinot jau līdz diviem punktiem (54:56).

Bertans ➡️ #7DAYSMagicMoment

A post shared by Turkish Airlines EuroLeague (@euroleague) on

Tiesa, Crvena Zvezda drīz atjaunoja septiņu punktu pārsvaru (64:57), taču arī šoreiz Dariššafaka Doguš spēja atspēlēties. Pirmspēdējās minūtes sākumā Bertāns ar četriem punktiem pēc kārtas, starpību samazināja līdz trīs punktiem (65:68), bet nākamajos uzbrukumos divas reizes precīzs jau bija Vils Klaiberns, 31 sekundi pirms sirēnas izvirzot Stambulas klubu jau vadībā ar 69:68. Atlikušajā laikā abas komandas izvēlējās sodu taktiku, kurā Dariššafaka Doguš spēlētāji meta nekļūdīgi, svinot skaistu uzvaru.

Turcijas kluba rindās Klaiberns guva 19 punktus, bet Bertāns bija otrs rezultatīvākais viesu rindās. Tikmēr Belgradas vienībā Ognjens Kuzmičs sameta 16 punktus.