Ventspils basketbolistiem spēcīgi pretinieki Čempionu līgas apakšgrupā

Pievienot komentāru
Ventspils basketbolistiem spēcīgi pretinieki Čempionu līgas apakšgrupā
Foto: bkventspils.lv

Latvijas trešais spēcīgākais klubs  BK Ventspils jaunizveidotajā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas turnīrā apakšgrupā spēlēs ar komandām no Francijas, Vācijas, Grieķijas, Lietuvas un Polijas, noskaidrojās ceturtdien notikušajā izlozē.

C apakšgrupā kopā ar ventspilniekiem spēlēs Vilērbānas Asvel no Francijas, Oldenburgas Ewe Baskets no Vācijas, Grieķijas komanda Saloniku PAOK, netālās Klaipēdas Neptunas no Lietuvas un Polijas vienība Radomas Rosa. Šai grupai pievienosies arī divas komandas no kvalifikācijas sacensībām.

Pamatturnīrā automātiski iekļuva 24 vienības – četras no Francijas, kā arī pa divām no Itālijas, Vācijas, Grieķijas un Turcijas. Tāpat turnīrā spēlēja Beļģijas, Čehijas un Izraēlas čempioni.Vēl astoņas pamatturnīra dalībnieces tiks noskaidrotas kvalifikācijā – 18 vienības to sāks no pirmās kārtas, bet septiņām garantēta dalība izšķirošajā, otrajā, kārtā. Kvalifikācija tiks sākta 27.septembrī, bet regulāro sezonu ievadīs 20.oktobrī.

Pamatturnīrā 32 komandas būs sadalītas četrās grupās, pa astoņām katrā. Pēc divu apļu cīņām katras grupas četras labākās vienības iekļūs izslēgšanas spēlēs, savukārt piekto un sesto vietu ieguvējas savās grupās varēs piedalīties FIBA Eiropas kausa izslēgšanas turnīrā, kamēr katras grupas divām vājākajām komandām dalība Eirokausos noslēgsies. Pirms izlozes Ventspils komanda bija ievietota pamatturnīra vājākajā, sestajā, grupā.