Ventspils basketbolisti pagarinājumā apspēlē latvisko Nizhny Novgorod

Latvijas basketbola komanda Ventspils Liepājas Olimpiskā centra kausa mačā ceturtdien ar rezultātu 101:91 (21:21, 17:26, 18:19, 27:17, 18:8) pagarinājumā pārspēja Ingus Jakoviča pārstāvēto VTB Vienotās līgas klubu Nizhny Novgorod, kur par galveno treneri tagad strādā Artūrs Štālbergs.

Rezultatīvākais ventspilnieku rindās bija Folerins Kempbels, kurš guva 20 punktus, bet ražīgākais zem groziem bija Andrejs Gražulis, kurš savāca deviņas atlēkušās bumbas, trīsreiz bloķēja pretiniekus un guva 17 punktus. Tikmēr 16 punkti Riharda Lomaža rēķinā, 14 punkti Edgaram Zeļonim, bet 13 punktus iemeta Čeiks Mbodžs.

Savukārt Krievija kluba rindās ar 26 punktiem atzīmējās Kenijs Bointons, bet Jakovičs nepilnās 20 minūtēs iemeta vienu punktu, savāca vienu atlēkušo bumbu, atdeva divas rezultatīvas piespēles, nopelnīja divas piezīmes un divas reizes tika bloķēts.

Spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, bet otrajā ceturksnī Krievijas klubs iekrāja pārsvaru, kas turējās desmit punktu robežās. Tāpat komandas desmit punkti šķīra ceturtā ceturkšņa sākumā, taču Ventspils atspēlējās un panāca neizšķirtu.

Pagarinājumā ventspilnieki turpināja iesākto, pēc trim nospēlētām minūtēm panākot desmit punktu pārsvaru (95:85). Atlikušajās divās minūtes Nizhnynovgorodas basketbolisti neatspēlējās, Ventspilij svinot uzvaru ar rezultātu 101:91.

Rītdien Ventspils tiksies ar Lietuvas klubu Panevēžas Lietkabelis, bet laukuma saimniece Liepāja/Triobet spēkosies ar VTB Vienotās līgas jaunpienācēju Permas Parma no Krievijas, kas ceturtdien ar 68:66 (17:15, 19:17, 14:23, 18:11) pieveica Igaunijas vienību Tartu/Rock.

Sestdien Nizhny Novgorod tiksies ar Lietkabelis komandu, bet Liepāja/Triobet duelēsies ar Tartu/Rock. Savukārt svētdien notiks cīņas par vietām.