Ventspils basketbolisti nodrošina pirmo vietu FIBA Eiropas kausa apakšgrupā

0 Komentāru
Ventspils basketbolisti nodrošina pirmo vietu FIBA Eiropas kausa apakšgrupā
Foto: BKVENTSPILS.LV

Latvijas vicečempione basketbolā Ventspils jaunizveidotā FIBA Eiropas kausa apakšgrupu turnīra piektajā mačā otrdien ar 86:67 (23:18, 22:21, 18:8, 23:20) uzvarēja latvieša Laura Blaua pārstāvēto Lietuvas komandu Pasvāles Pieno žvaigzdes, nodrošinot pirmo vietu grupā.

Mājinieki jau no pirmajām minūtēm spēlēja rezultatīvāku basketbolu, izvirzoties vadībā. Otrās ceturtdaļas sākumā Pieno žvaigzdes basketbolisti mazliet pietuvojās ventspilniekiem (21:23), taču līdz puslaika beigām Ventspils spēlētāji atjaunoja sešu punktu pārsvaru, spēles pirmo daļu noslēdzot ar 45:39.

Lai gan otro puslaiku ventspilnieki neuzsāka pārāk sekmīgi, kas viesiem ļāva pietuvoties līdz 44:47, Latvijas vicečempioni pēc tam veica 12:0 izrāvienu un panāca jau 59:44. Cīņas turpinājumā Pieno žvaigzdes basketbolistiem tā arī neizdevās lauzt cīņas gaitu, taču otrā puslaika turpinājumā Ventspils vienībai savu pārsvaru vēl vairāk palielināt īsti neizdevās. Tiesa, pēdējās minūtēs mājinieki spēja panākt jau 24 punktu handikapu (84:60), kas nozīmēja pārliecinošu uzvaru.

Kā zināms, turnīru ventspilnieki ir iesākuši veiksmīgi un pirmajos piecos mačos guvuši piecus panākumus. Vispirms Ventspils, aizvadot sekmīgu ceturto ceturtdaļu, savā laukumā ar rezultātu 67:62 uzvarēja Slovēnijas vienību Domžales Helios Suns, ko vada ventspilniekiem labi zināmais Gašpers Okorns, turpinājumā ar 100:96 rezultatīvā mačā uzvarēja sava bijušā spēlētāja Blaua pārstāvēto Pieno žvaigzdes, pēc tam ar 92:76 izbraukumā pārliecinoši pieveica arī Polijas vienību Zgoželecas PGE Turow, bet pirms nedēļas ar 81:72 atkārtoti uzveica Helios Suns.

I apakšgrupas līdere ar piecām uzvarām piecos mačos ir Ventspils komanda, turklāt jau priekšlaicīgi nodrošinājusi pirmo pozīciju. Pa divām uzvarām četros mačos guvuši Lietuvas un Polijas klubi, bet Helios Suns basketbolisti cietuši četrus zaudējumus.

0 Komentāru