VEF Rīga sastāvu pastiprina Kaspars Vecvagars

Pievienot komentāru
VEF Rīga sastāvu pastiprina Kaspars Vecvagars
Foto: AFP/ SCANPIX ()

VEF Rīga parakstījis līgumu ar 1,93 metrus garo un 22 gadus veco aizsargu Kasparu Vecvagaru. Līdzšinējā karjerā Žalgiris sastāvā Vecvagars trīs reizes kļuvis par Lietuvas čempionu un debitējis Eirolīgā, Vecvagars spēlējis visa vecuma Latvijas jauniešu izlasēs, kā arī Latvijas valstsvienībā.

VEF Rīga galvenais treneris Jānis Gailītis: “Kaspars Vecvagars ir meistarīgs un ambiciozs spēlētājs, kurš ir ļoti profesionāls un gatavs daudz strādāt, lai sasniegtu izvirzītos mērķus. Komandā ar Kasparu rēķināmies kā ļoti nozīmīgu spēlētāju. Viņš var spēlēt abās aizsarga pozīcijās, tas dos iespēju padarīt mūsu spēli daudzpusīgāku. Vefiņa sastāvā Kaspars varēs atgūt spēles garšu, kā arī šeit būs iespēja kopā ar mūsu komandu sasniegt jaunas virsotnes.”

VEF Rīga spēlētājs Kaspars Vecvagars: ”Pēc sarunām ar galveno treneri Jāni Gailīti un kluba vadību man nebija šaubu par to, vai spēlēt VEF Rīga. Es ar nepacietību gaidu jauno sezonu.”

Foto:

 

Kaspars Vecvagars ir rīdzinieks, lielāko daļu no savām bērnības un jaunatnes basketbolista gaitām pavadījis galvaspilsētas jauniešu komandā BS Rīga. Tās sastāvā vienu sezonu viņš nospēlēja arī Latvijas Basketbola līgas II divīzijā (2008-2009). Sekojošajā sezonā Vecvagars spēlēja citā LBL II divīzijas komandā BA Turība.

2010.gadā Vecvagars noslēdza ilgtermiņa līgumu ar slaveno Lietuvas klubu Kauņas Žalgiris, kura sistēmā atradās nākamos sešus gadus. Iesākumā Vecvagars spēlēja Žalgira fārmkluba sastāvā Lietuvas otrajā līgā, kam sekoja izīrēšana un spēlēšana Lietuvas pirmās līgas komandās Baltai un Lietkabelis.

Sākot ar 2013./2014.gada sezonu, Vecvagars pārstāvēja Kauņas Žalgiri, tā sastāvā trīs sezonu laikā trīs reizes kļuva par Lietuvas čempionu (2014, 2015, 2016). Tāpat Žalgira sastāvā Kaspars debitēja Eirolīgā.

Pagājušajā sezonā Vecvagars piedalījās 32 spēlēs Lietuvas līgā, vidēji 12,3 minūtēs savācot 5,7 punktus un 1,2 rezultatīvas piespēles. Vēl 14 Eirolīgas spēlēs Vecvagaram vidēji 11,0 minūtēs 3,4 punkti un 1,1 rezultatīva piespēle.