VEF Rīga pārtrauc sadarbību ar Mazuru; par galveno treneri kļūst spānis Frade

Pievienot komentāru
VEF Rīga pārtrauc sadarbību ar Mazuru; par galveno treneri kļūst spānis Frade
Foto: Carlos Aciego / UB LA PALMA

Latvijas čempionvienība basketbolā VEF Rīga pēc abpusējas vienošanās pārtraukusi sadarbību ar galveno treneri Nikolaju Mazuru, bet viņa vietu ieņems spānis Karloss Frade, informē klubs. Kā vēsta Fradi pārstāvošā aģentūra, līgums ar speciālistu noslēgts uz trim sezonām.

Tikmēr treneru asistentu kolektīvs čempionvienībā paliks nemainīgs. Pagājušā sezona Mazuram bija pirmā pie VEF Rīga stūres. Lai gan klubam neizdevās sasniegt VTB un Eiropas kausa izslēgšanas spēles, tas Aldaris LBL finālsērijā pārspēja Ventspili un kļuva par Latvijas čempionu.

Pašlaik 40 gadus vecais Frade līdz šim strādājis ar Spānijas jauniešu izlasi un piecus gadus bijis iesaistīts darbā NBA. Viņam ir pieredze galvenā trenera amatā Eiropas kausa sacensībās spēlējošā klubā Sēkešfehērvāras Alba Fehervar no Ungārijas.

Tikmēr jaunais VEF Rīga galvenais treneris Frade izteicās, ka Latvijā un tās galvaspilsētā ir senas basketbola tradīcijas. “Būšu lepns strādāt šajā organizācijā un darīšu visu iespējamo, lai saglabātu tās reputāciju un līdz šim sasniegtos panākumus. VEF Rīga ir Eiropā zināms kā nopietns klubs, profesionāla sporta organizācija ar lielu vārdu un perspektīviem jauniem spēlētājiem tās sistēmā. Ar nepacietību gaidu darbu ar latviešu spēlētājiem, lai palīdzētu viņiem uzlabot savas prasmes un pacelt Latvijas basketbola līmeni,” pauda spāņu speciālists.

Paredzams, ka Frade Rīgā ieradīsies jūlija sākumā, kad arī notiks VEF Rīga preses konference par 2015./2016. gada sezonu un jaunā trenera iepazīstināšana ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.