VEF Rīga papildina sastāvu ar Latvijas izlases kapteini Jāni Blūmu

1 komentārs
VEF Rīga papildina sastāvu ar Latvijas izlases kapteini Jāni Blūmu
Foto: LETA ()

Latvijas vicečempione basketbolā VEF Rīga papildinājusi sastāvu ar valstsvienības kapteini Jāni Blūmu, ceturtdien paziņoja klubs.

Vienošanās ar Blūmu noslēgta uz divām sezonām. Blūms iepriekšējo sezonu iesāka Itālijas A sērijas klubā Avelīno Sidigas, bet traumas dēļ vietējā čempionātā aizvadīja tikai deviņas spēles, kurās vidēji guva 8,2 punktus.

Tiesa, pēc traumas izdziedēšanas saldenieks palīdzēja Latvijas valstsvienībai Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kur trijās spēlēs vidēji vienā mačā guva 7,0 punktus.

Pirms pievienošanās Sidigas komandai Blūms pārstāvēja spēcīgo Grieķijas vienību Atēnu Panathinaikos.

Karjeras laikā Blūms spēlējis arī Latvijas klubos Brocēni, Skonto un Ventspils, divas reizes kļūstot par valsts čempionu, kā arī Vloclavekas Anwil komandā no Polijas, Lietuvas vienībā Viļņas Lietuvos rytas, Itālijas klubā Neapoles Eldo, Spānijas vienībā Bilbao Basket, kā arī Kazahstānas čempionē Astana.

Kopš komandas atjaunošanas 2007.gadā basketbola klubs VEF Rīga četras reizes ir kļuvis par valsts čempioniem, bet trīs reizes izcīnītas sudraba godalgas. Tāpat divas reizes VEF Rīga iekļuva ULEB Eiropas kausa 16 labāko komandu skaitā, bet trīs reizes spēlēts ULEB Eirolīgas kvalifikācijas turnīrā.