Latvijas vicečempione basketbolā VEF Rīga VTB Vienotās līgas spēlē svētdien līdzīgā cīņā ar rezultātu 84:89 (18:19, 20:24, 23:22, 23:24) viesos piekāpās ULEB Eirolīgas vienībai Kazaņas Unics.

Rezultatīvākais rīdziniekiem ar 21 punktu un piecām bumbām zem groziem bija Mārtiņš Meiers, ar 20 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Jānis Blūms, bet ar 11 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Abduls Gedijs. Tikmēr Unics rindās lielisku sniegumu demonstrēja grieķis Kosts Kaimakoglu un Andoras pārstāvis Hoakims Koloms, kuri abi sameta pa 24 punktiem. Kaimakoglu bija arī astoņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles, bet Koloms pievienoja septiņas bumbas zem groziem un piecas piespēles. Savukārt vienības lielākā zvaigzne Kīts Lengfords sameta 17 punktus.

Mačs iesākās līdzīgā cīņā un pēc pirmās ceturtdaļas VEF Rīga zaudēja ar 18:19, izmantojot, ka pretinieki grozu bombardēja ar neprecīziem tālmetieniem. Otrā ceturtdaļa iesākās ar Jāņa Blūma tālmetienu, tomēr turpinājumā Unics veica izrāvienu 10:2 un ieguva sešu punktu pārsvaru. Tālāk par šiem sešiem punktiem Latvijas vicečempioni pretiniekus neatlaida, tomēr Unics sāka daudz precīzāk uzbrukt no tālmetiena atzīmes un pēc puslaika saglabāja vadību ar 43:38.

Lielāko daļu trešās ceturtdaļas viesi aizvadīja neveiksmīgi. Unics guva 11 punktus pēc kārtas un ieguva vadību ar 54:41, bet vēl divas minūtes pirms spēles nogriežņa beigām mājinieki bija priekšā ar 64:51. Tomēr ceturtdaļas beigās VEF Rīga nospēlēja ļoti labi un pietuvojās pretiniekiem līdz 61:65.

Ceturtajā ceturtdaļā cīņa ritēja līdzīgi un piektajā minūtē Blūma tālmetiens panāca izlīdzinājumu 71:71, bet pēc brīža vēl viens grūts “trejacis” jau ļāva viesiem pārņemt vadību. Kaut Lengfords visu maču aizvadīja nepārliecinoši, šajā brīdī viņš sameta septiņus punktus pēc kārtas. Pēdējo minūti VEF Rīga sagaidīja, atrodoties iedzinējos ar 82:85, bet brīdi vēlāk Meiers samazināja deficītu līdz vienam punktam. Tomēr turpinājumā horvāts Marko Baničs guva divus punktus no groza apakšas, bet nākamo VEF Rīga uzbrukumu neizdevās noslēgt rezultatīvi un nācās samierināties ar neveiksmi. Sezonas sestajā Vienotās līgas spēlē VEF Rīga piedzīvoja trešo neveiksmi, kas pašlaik kopvērtējumā dod septīto vietu.