Vecvagars: Katram jābūt gatavam dot savu pienesumu

Pievienot komentāru
Vecvagars: Katram jābūt gatavam dot savu pienesumu
Foto: FIBA.com ()

Katram Latvijas U-20 basketbola izlases spēlētājam ir jābūt gatavam dot pienesumu komandai, kad spēlēt nevar kāds no izlase līderiem, uzsver valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas U-20 basketbola izlase Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta otrajā mačā svētdien ar 78:71 (9:14, 22:15, 19:27, 28:15) uzvarēja Slovēniju.

Tiesa, uzvaru aizēnoja viena no izlases līdera Riharda Lomaža gūtais elkoņa savainojums, par kura nopietnību secinājumus varēs izdarīt pirmdien.

“Lomaža savainojums bija nepatīkams starpgadījums, taču mūsu komandā nav pirmā vai divpadsmitā spēlētāja. Katram jābūt gatavam dot savu pienesumu. Tas ir mūsu spēks un pretinieku problēma, jo mūs grūtāk “noskautot”. Arī šodien varēja just, ka slovēņi ir sagatavojušies neitralizēt Rihardu, bet, tiklīdz rotācijā iekļāvās tie, kuri pirmajā vakarā spēlēja mazāk vai vispār nespēlēja, pretinieki īsti nezināja, ko darīt,” Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Vecvagaru.

Līdz spēles izšķirošajām minūtēm izlasei izdevās saglabāt zonas aizsardzību, kas deva augļus.

“Bijām pietiekami agresīvi uzbrukumā, tāpēc katrā ceturtdaļā slovēņi agri sakrāja piezīmju normu un tikām pie daudziem soda metieniem. Neaizrāvāmies ar tālmetieniem, tomēr svarīgākajos brīžos Verners Kohs un Eduards Hāzners spēja trāpīt. Uzvarējām cīņā pie groziem – Klāvs Čavars pie pretinieku groza vien izcīnīja deviņas bumbas,” uzsvēra treneris.

Tiesa, Vecvagaru satrauc tas, ka spēlētāji arī otrajā mačā pieļāva daudz kļūdas.

“Turklāt netika izpildīts viens no spēles plāna galvenajiem punktiem – neizdevās apturēt slovēņu ātro pāreju uzbrukumā. Pēc neprecīza metiena vai kļūdas bieži netiek pieņemti pareizi lēmumi. Varbūt traucē stress, varbūt vēl īsti nav uzķerts spēles ritms. Tomēr pašreizējā reglamenta dēļ pirmās trīs spēles būtībā ir pārbaudes maču turpinājums, lai kā nākas ieskrietos. Kļūdas ir nofiksētas, tagad čempionāta režīmā raudzīsim tās labot. Pagaidām rezultāti ir ļoti interesanti, bet vēl jau viss svarīgākais priekšā,” atzīmēja Vecvagars.

Tikmēr otrā C apakšgrupas spēlē Latvijas nākamā pretiniece Ukraina ar 90:69 (25:14, 21:20, 23:14, 21:21) uzvarēja Serbiju.

Pēc divām kārtām visas četras izlases guvušas pa uzvarai un cietušas zaudējumu.

Latvijas izlase pirmo maču aizvadīja sestdien, kad ar 68:70 nācās piekāpties pagājušā gada čempionei Serbijai. 29 punktus Latvijas komandas labā šajā spēlē iemeta Rihards Lomažs.

Šogad pirmoreiz vēsturē visas sešas Latvijas jaunatnes izlases spēlēs Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā, turklāt U-17 basketbolistes piedalījās pasaules meistarsacīkstēs, kur izcīnīja desmito vietu. Tiesa, Latvijā šogad nenotiks neviens Eiropas vai pasaules čempionāts basketbolā, kas valstī bija risinājušies kopš 2007.gada.