Vecvagars: Jānotur spāņus zem viņu punktu normas

Pievienot komentāru
Vecvagars: Jānotur spāņus zem viņu punktu normas
Foto: FIBA.COM ()

Latvijas vīriešu U20 basketbola izlase (1996.dzimšanas gads un jaunāki) Eiropas U20 čempionātā Helsinkos ceturtdaļfinālā piektdien, plkst.20:45, spēlēs ar Spānijas komandu (tiešraide FIBA.com). Šī pāra uzvarētāji sestdien pusfinālā tiksies ar spēles Vācija – Ukraina uzvarētājiem. Vēl ceturtdaļfinālā tiekas Turcija – Itālija, Čehija – Lietuva.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars: ”Visi spēlētāji veseli, neviens nav sūdzējies par problēmām, kas traucētu spēlēt. Spānijai ir individuāli meistarīgi un agresīvi spēlētāji, kuri vidēji spēlē gūst vairāk par 80 punktiem. Ir savi līderi un spēles veidotāji, kurus jācenšas izspiest no komforta zonas. Uzbrukums balstās ne tik daudz uz kombinācijām, cik spēlētāju prasmi pareizi nolasīt spēli un saasināt situāciju, uzņemoties iniciatīvu pašam vai radot izdevīgu situāciju partnerim. Visu laiku jādomā līdz, lai saprastu, kā urā brīdī pretinieki gatavojas spēlēt. Viens no mūsu galvenajiem uzdevumiem – apturēt Spānijas izlases ātro pāreju uzbrukumā. Centīsimies noturēt pretiniekus zem viņu ierastās gūto punktu normas. Aizsardzībā spāņi līdz šim daudz izmantojusi zonas aizsardzību. Tas nozīmē, ka spēles gaitā rodas pietiekami daudz izdevību izdarīt relatīvi brīvus metienus. Tās jācenšas izmantot, ātri pieņemot lēmumus. Nedrīkstam sasteigt uzbrukumus, taču arī nedrīkstam pārturēt bumbu, jo spāņi ir ļoti ātri arī aizsardzība un otru izdevību vairs nesagādās.”

Grupas turnīrā Spānijas izlase ar veiksmīgu pēdējās sekundes metienu no centra pārspēja Francijas komandu (60:59), pagarinājumā zaudēja Somijai (90:91; somiem trīspunktnieki 14/51), uzvarēja Izraēlu (90:71) un labākas gūto un zaudēto grozu starpības dēļ ieņēma 1.vietu. Astotdaļfinālā uzvara pār Ungāriju (87:66).