Komentāri
Vai sāksies basketbola karš? FIBA plāno diskvalificēt 14 valstis, kuru klubi gatavojas spēlēt ULEB turnīros
Foto: AFP/LETA

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) no starptautiskiem izlašu turnīriem gatavojas diskvalificēt 14 valstis, kuru klubi piekrituši nākamsezon startēt Eiropas Basketbola līgu savienības (ULEB) rīkotajos turnīros, vēsta portāls Sportando.

Tiek vēstīts, ka diskvalifikāciju varētu saņemt Slovēnija, Horvātija, Serbija, Melnkalne, Maķedonija, Krievija, Spānija, Bosnija un Hercegovina, Lietuva, Itālija, Grieķija, Izraēla, Polija un Turcija.

Ažiotāžu izraisījusi internetā atklātībā nonākusi FIBA vēstule Slovēnijas Basketbola federācijai, kuru parakstījis FIBA Eiropas nodaļas izpilddirektors Kamils Novāks. Tajā teikts, ka Slovēnijas vīriešu basketbola izlasei būs liegta dalība 2017.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Līdz 20.aprīlim FIBA aicinājusi Slovēnijas Basketbola federāciju iesniegt pierādījumus, ka šīs valsts klubi negrasās nākamsezon spēlēt ULEB rīkotajos turnīros – Eirolīgā un Eiropas kausā.

Spānijas un Lietuvas vīriešu basketbola izlasēm tādējādi ir apdraudēta dalība vasarā gaidāmajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kā arī citām valstsvienībām, kurām šovasar paredzēts starts olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā. Diskvalifikācija nedraudot Francijai, kas paziņojusi, ka tās klubi nākamsezon nestartēšot ULEB rīkotajos turnīros.

Gandrīz 15 gadus Eiropas basketbola divus spēcīgākos turnīrus organizē ULEB, tomēr no pagājušās vasaras kontroli pār šiem turnīriem cenšas atgūt FIBA. Nākamsezon FIBA rīkos jaunu turnīru – Čempionu līgu, kuras pamatturnīrā paredzēta vieta 32 klubiem no 12 valstīm, tostarp arī Latvijas.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl