Vai Latvija spēs pārsteigt zvaigžņoto Francijas izlasi un iekļūt pusfinālā?

Komentāri

Latvijas basketbola valstsvienība plkst. 22.00 Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla spēlēs ar pašreizējiem čempioniem Francijas basketbolistiem. Tiešraide kanālā LNT un Skaties.lv, kā arī notikumiem portālā Skaties.lv varēs sekot teksta video tiešraidē. Uzvarētāji turpinās cīņu par medaļām un vienu no divām ceļazīmēm uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, pusfinālā sacenšoties ar pāra Grieķija – Spānija labāko komandu. Zaudētāji turpinās cīņu par ceļazīmi uz olimpisko kvalifikācijas turnīru.

Būtu pārspīlēti vairāku franču žurnālistu interesi par iespējām intervēt Ainaru Bagatski un mūsu komandas spēlētājus nosaukt par milzīgu ažiotāžu. Mājinieku mediji un sabiedriskā doma acīmredzami koncentrējas uz savējiem, iespējams, pamatoti uzskatot, ka EuroBasket2015 otrā ceturtdaļfināla liktenis ir galvenokārt pašu rokās. Proti, ja franču zvaigznes – ne tikai Tonijs Pārkers, bet arī bez viņa pērn par Pasaules kausa izcīņas bronzas laureātiem kļuvušie Nikolā Batums, Florāns Petruss un Mišels Želabals, arī Nando De Kolo, Boriss Dio un citas – nospēlēs savā ierastajā līmenī, uzvarētāju noteikšanā latviešu viedoklim īpašas nozīmes nebūs.

Foto: Latvija uzvar Slovēniju un iekļūst Eurobasket 1/8 finālā

Nevar teikt, ka Francijas izlases treneri Vinsāna Kolē un spēlētāju komplimenti Latvijas komandai tiktu pilnībā ignorēti, tomēr jūtams, ka tos traktē kā profesionālo pieklājību (”Eiropā basketbolu māk spēlēt visi”), nevis atzīst par nopietnu S.O.S. signālu. Mums – Francijai – ir dzelžaina aizsardzība un daudzveidīgs līderu klāsts, starp kuriem nav grūti atrast varoni katram mačam (vidēji spēlē no 9,5 līdz 12,2 punktiem guvuši pieci spēlētāji – ārējās līnijas spēlētāji De Kolo, Pārkers un Batums, kā arī spēka uzbrucējs Žofrijs Lavernjē un centrs Rūdijs Gobērs), un šai lieliskajai komandai nav cita mērķa, kā nosargāt Eiropas čempionu titulu. Neatkarīgi no tā, kas nāks pretī izšķirošajās cīņās – grieķi vai spāņi, serbi vai lietuvieši…

VIDEO: Latvija aizraujošā cīņā pieveic Slovēniju

Tiktāl par noskaņojumu Francijas izlases nometnē, bet, kas prātā frančiem, noder arī mums. Proti, jākoncentrējas uz savu spēli un pašu varēšanas atraisīšanu par visiem simts procentiem. Stiprākam pretiniekam piekāpties nav neērti, ja vien pats esi izdarījis pilnīgi visu, kas tavos spēkos (ņemot vērā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla unikālo statusu Latvijas vīriešu basketbola jaunākajā vēsturē, – pat vairāk nekā pilnīgi visu).

Pārliecību, ka Latvijas valstsvienībai tas ir pa spēkam, stiprina iepriekšējo spēļu pieredze, jo Francijas izlases priekšā muguras netika liektas pat 2011.gadā Šauļos, kad, no malas raugoties uz mūsu kardināli atjaunināto sastāvu ar tikai 2-3 starptautiski kaut cik novērtētiem spēlētājiem ierindā, sapņu kalngals šķita nepiedzīvot sagrāvi jau pirmajā ceturtdaļā (realitātē bija 71:72 vēl 4.ceturtdaļas sākumā un 78:89 beigās). Tagad laukumā izies 13 tā mača dalībnieki (7 franči un 6 latvieši) ar četru gadu pieredzi pūrā. Šajā laikā Francijas līderi ir ne tikai nostiprinājuši reputāciju un kolekcionējuši titulus, bet arī kļuvuši četrus gadus vecāki, un vairāki no viņiem nenovēršami jau tuvojas karjeras noslēguma posmam. Savukārt gandrīz visi pašreizējie Latvijas izlases līderi šajos pašos četros gados nostiprinājuši savas pozīcijas profesionālajā vidē un tuvojas karjeras pilnbriedam.

Protams, būtu stipri pārdrošo apgalvot, ka atstarpe komandu potenciālā sarukusi tiktāl, ka Latvija var cerēt uz panākumu pat bez pretinieku vājuma līdzdalības. Taču tā ir būtiski mazāka nekā Šauļos vai pat 2013.gadā Ļubļanā, kur franči pēc mūsu neveiksmīgā sākuma (15:31) tika turēti spriedzē līdz pat pēdējām minūtēm (91:102). Tās gan bija spēles bez ”būt vai nebūt” nozīmes, un ceturtdaļfināla gaisotne piešķir papildus dimensiju otrdienas cīņai – kurš ar to tiks galā labāk?

Astotdaļfināla spēlē ar Slovēnijas izlasi Latvijas valstsvienības spēlētāji nodemonstrēja Rīgas posmā neredzētu kolektīvo kvalitāti, no deviņu cilvēku ”ansambļa” nevienam nekrītot ārā ne aizsardzībā, ne uzbrukumā, turklāt spēlējot ar iepriekšējās pieredzes nostiprinātu pārliecību, ka pretinieks ir ”ņemams”. Pret Franciju tādas pārliecības nevar būt, bet kvalitātei – jābūt. EuroBasket2015 laikā spēles pavediens ir atrasts un, jācer, no rokām pavisam ārā netiks izlaists pat tad, ja pretinieku tvēriens izrādīsies nepārvarami dzelžains. Ja arī tas neaizvedīs līdz panākumam šoreiz, noderēs ceturtdien.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl