Turcijas basketbolisti grūtā cīņā pārspēj Senegālu un iekļūst olimpiskā kvalifikācijas turnīra pusfinālā

Turcijas basketbolisti ceturtdien izcīnīja grūtu uzvaru pār Senegālu un iekļuva pusfinālā Filipīnās notiekošajā Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Turcijas izlase guva uzvaru ar rezultātu 68:62 (10:11, 23:12, 13:20, 22:19).

Puslaika pārtraukumā turki devās ar desmit punktu pārsvaru, taču trešajā ceturtdaļā Senegālas izlase rezultāta starpību samazināja līdz viena precīza metiena tiesai. Spēles noslēdzošajā daļā ritēja sīva cīņa, vēl piecas minūtes pirms mača beigām Turcijai bija tikai trīs punktu pārsvars, tomēr galotnē vadības grožus izdevās noturēt.

Uzvarētāju labā 23 punktus guva Ali Muhameds, ar 14 punktiem un 11 izcīnītām atlēkušajām bumbām izcēlās Semihs Erdens. Savukārt Senegālas izlases rindās komandas kapteinis Maleje Ndoje guva 15 punktus un izcīnīja deviņas bumbas pie groziem.

Pateicoties šai uzvarai, Turcijas basketbolisti ieguva otro vietu A apakšgrupā un kvalificējās pusfinālam. Ar divām uzvarām pirmo vietu A grupā jau iepriekš bija nodrošinājusi Kanādas izlase.

Savukārt B apakšgrupas noslēdzošajā mačā Francijas izlase ceturtdien ar 66:59 (13:14, 10:17, 15:17, 28:11) pieveica Jaunzēlandi, nodrošinot pirmo vietu grupā. Abas komandas jau pirms šī mača bija nodrošinājušas vietu turnīra pusfinālā, iepriekš izcīnot uzvaras pār mājinieci Filipīnu.

Francūžiem mača gaitā nācās atspēlēt 13 punktu deficītu, tomēr pērnā gada Eiropas čempionāta bronzas medaļnieki spēja izcīnīt otro uzvaru turnīrā un pirmo vietu B grupā.

Sestdien pusfinālā Kanāda spēlēs pret Jaunzēlandi, savukārt Francija spēkosies ar Turciju.

LETA jau vēstīja, ka Serbijas galvaspilsētā Belgradā notiekošajā olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Latvijas basketbolisti savā apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras un kvalificējās pusfinālam. Vispirms latvieši pirmdien ar 88:48 uzvarēja Japānu, bet otrajā spēlē otrdien ar 71:59 tika uzveikta Čehija.

Latvijas basketbolisti piektdien pusfinālā plkst.19 spēlēs pret Puertoriko, savukārt plkst.22 spēkosies mājiniece Serbija un Čehija.