Timma: Sagatavošanās posmā esam izdarījuši maksimumu

0 Komentāru
Timma: Sagatavošanās posmā esam izdarījuši maksimumu
Foto: LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase, gatavojoties Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, ir izdarījusi maksimumu, uzskata valstsvienības spēlētājs Jānis Timma.

Latvijas izlase pirmdien aizvadīs pirmo Riodežaneiro kvalifikācijas turnīra spēli pret Japānu, bet otrdien gaidāma cīņa pret Čehiju. Divas labākās grupas komandas sasniegs pusfinālu, kur tiksies ar otras grupas divām spēcīgākajām izlasēm – mājinieci Serbiju, Puertoriko vai Angolu. Tikai šī turnīra uzvarētāja kvalificēsies Olimpiādei.

“Sagatavošanās posmā esam izdarījuši maksimumu. Turnīrā Belgradā nevajag izdomāt neko jaunu, vienkārši jāspēlē sava spēle,” sacīja Timma. “Mūsu pirmajai pretiniecei Japānai sastāvā ir vairāk ārējās pozīcijas basketbolisti, nav izteiktu garo. Visi prot iemest. Uz to arī būs jāliek akcents – neļaut viņiem mest brīvus metienus un nenogulēt aizsardzībā.”

“Savukārt Čehija visiem ir labi zināma komanda. Šajā vienībā spēlē divi izteikti līderi [Jans Veselijs un Tomāšs Satoranskis], taču nedrīkst atslābināties, spēlējot pret pārējiem šīs komandas basketbolistiem,” gana piesardzīgs bija Timma. Latvijas izlases basketbolists sacīja, ka šī turnīra galvenā favorīte ir Serbija, kurai gan var patraucēt lielā atbildības nasta.

“Šī turnīra favorīte nenoliedzami ir Serbija, kas ir ļoti pieredzējusi, spēcīga un ar lielām zvaigznēm komandā. Iespējams, viņiem šis mājinieku slogs varētu patraucēt, bet līdzjutēji kaislīgais atbalsts viņiem noteikti ir pluss,” izteicās Timma, kuram pēc sezonas sagurums neesot sakrājies. Šobrīd nedaudz vajā dažādas mikrotraumas, bet tā ir bijis visu laiku. Reti kad kurā spēlē jūties par 100% vesels. Nav ko meklēt attaisnojumus, vienkārši ir jāiet un jāspēlē. Šis ir augstākais, kur Latvijas izlase ir tikusi, tāpēc ar motivāciju problēmu nav.”

0 Komentāru