Timma ar 30 punktiem pietuvina VEF Rīga LBL finālam

Lielisku sniegumu demonstrējot latviešu basketbolistam Jānim Timmam, pašreizējā valsts vicečempione VEF Rīga svētdien nonāca vairs tikai vienas uzvaras attālumā no Aldaris Latvijas Basketbola līgas fināla.

Otrajā pusfināla sērijas spēlē VEF Rīga viesos ar 83:70 pārspēja Liepāja/Triobet komandu, sērijā līdz trim uzvarām panākot 2-0. Timma šajā cīņā guva 30 punktus un savāca astoņas atlēkušās bumbas.

Pirmais spēles ceturksnis aizritēja līdzīgā cīņā un pēc pirmā nogriežņa ar trīs punktu pārsvaru vadībā bija mājinieki 17:14. Otrajā spēles ceturtdaļā jau aktīvāki bija rīdzinieki, kuri pirmā puslaika beigās panāca sev astoņu punktu pārsvaru 45:37.

Lai gan trešās ceturtdaļas septītajā minūtē Liepāja/Triobet basketbolisti panāca neizšķirtu 51:51, tomēr ceturtā ceturkšņa sākumā viesiem izdevās attālināties par sešiem punktiem 60:54. Tiesa, pēc mazāk nekā divām minūtēm vēju pilsētas pārstāvji atkal panāca neizšķirtu 60:60.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām liepājnieki pietuvojās līdz sešu punktu atstatumam 64:70, tomēr mača galotnē VEF Rīga noturēja pārsvaru un svinēja uzvaru ar 83:70.

Rezultatīvākais spēlētājs rīdzinieku rindās bija Timma, kurš laukumā pavadītajās 34 minūtēs un 41 sekundē guva 30 punktus, realizējot trīs no septiņiem divpunktu metieniem, sešus no desmit tālmetieniem un sešus no septiņiem soda metieniem. Tāpat rīdzinieka kontā astoņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un seši izprovocēti pārkāpumi. Tikmēr Liepājas komandas rindās ar 15 punktiem izcēlās Edgars Zelionis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.