Komentāri

Latviešu saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks ceturtdien guva desmit punktus un palīdzēja viņa pārstāvētajai Vācijas čempionei basketbolā Bambergas Brose savā laukumā ar 106:102 (18:21, 20:25, 23:18, 30:27, 15:11) pagarinājumā pārspēt Milānas EA7 Emporio Armani no Itālijas.

Strēlnieks šajā mačā nospēlēja 31 minūti un 53 sekundes, kuru laikā grozā raidīja trīs no četriem divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus, kamēr neviens no viņa trim trejačiem mērķi nesasniedza. Latvieša rēķinā arī divas atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, četras piezīmes, četri izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 15 efektivitātes punkti.

Video

Par šī mača rezultatīvāko basketbolistu ar 27 punktiem kļuva Brose vienību pārstāvošais Dariuss Millers, kamēr EA7 Emporio Armani sastāvā ar 25 punktiem atbildēja Rakīms Sanderss.

Lai gan cīņas sākums bija spēkos līdzvērtīgs, pirmā puslaika turpinājumā dažu punktu pārsvaru ieguva Milānas klubs, kas tam lielajā pārtraukumā ļāva doties ar astoņu punktu pārsvaru – 46:38. Brose basketbolisti trešajā ceturtdaļā šo deficītu atspēlēja un izvirzījās arī vadībā. Spēles noslēgums aizritēja ļoti saspringti.

Video: Strēlnieks gūst 10 punktus

Divas minūtes un divas sekundes pirms pamatlaika beigām Bambergas klubs pēc Fabjēna Kozēra precīzā tālmetiena panāca salīdzinoši drošo sešu punktu pārsvaru (83:77), bet, kad līdz beigu signālam bija palikušas 12 sekundes, EA7 Emporio Armani basketbolists Džamels Maklīns ar diviem trāpīgiem sodiņiem samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (88:89).

Pēc tam Niks Zisis ar vēl diviem precīziem soda metieniem atjaunoja trīs punktu pārsvaru, bet astoņas sekundes līdz beigām noteikumi tika pārkāpti pret Itālijas kluba basketbolistu Rikiju Hikmenu, kurš turklāt tobrīd meta trīspunktnieku. Līdz ar to viesiem bija tiesības uz trim tālmetieniem, ko amerikānis aukstasinīgi arī realizēja.

Tādējādi duelis turpinājās pagarinājumā, taču tajā veiksmīgāki bija Brose vienības basketbolisti, tikdami pie uzvaras.

Lasi vēl