Štelmahers apstiprināts par Polijas kluba Energa Czarni galveno treneri

Pievienot komentāru
Štelmahers apstiprināts par Polijas kluba Energa Czarni galveno treneri
Foto: LETA

Šogad par Latvijas čempionu kļuvušais Roberts Štelmahers otrdien oficiāli apstiprināts par Polijas basketbola kluba Slupskas Energa Czarni galveno treneri.Līdz ar to Štelmahers šajā amatā nomainījis lietuvieti Donaldu Kairi.

Energa Czarni pagājušajā sezonā Polijas čempionātā regulārajā turnīrā ieņēma piekto vietu, savukārt izslēgšanas turnīrā izcīnīja bronzas medaļas. Jūnija beigās izskanēja informācija, ka Štelmahers varētu pievienoties Turcijas komandas Bandirmas Banvit treneru kolektīvam, taču šāda informācija neapstiprinājās. Štelmahers šī gada janvārī kļuva par Valmiera/ORDO komandas galveno treneri, pavasarī aizvedot vienību līdz pirmajam Latvijas čempiona titulam kluba vēsturē.

Trenera karjeru pašlaik 41 gadu vecais Štelmahers sāka 2009.gadā, kad kļuva par Lietuvas kluba Viļņas Perlas galveno treneri, bet nākamā gada oktobrī viņš pēc galvenā trenera atlaišanas īsu brīdi vadīja Lietuvas vareno klubu Viļņas Lietuvos rytas. Pēc tam gan Štelmahers atgriezās Lietuvos rytas fārmklubā Perlas. Vēlāk Perlas klubu iegādājās Pasvales Pieno žvaigždes komanda, bet Štelmahers galvenā trenera vietu saglabāja. 2012.gada vasarā viņš kļuva par Ventspils galveno treneri, nākamajā sezonā ar komandu triumfējot BBL, aizpērn palīdzot Ventspils komandai kļūt par Latvijas čempioni. Pērn komandai neizdevās nosargāt troni un Štelmahera vietu pie Ventspils stūres ieņēma Kārlis Muižnieks.