Komentāri
Spānijai, Baltkrievijai un Francijai perfekts sākums, četras uzvaras grupu turnīrā
Foto: Eurobasketwomen2015.com

Eiropas čempionātā basketbolā sievietēm pirmo grupu turnīru bez zaudējumiem aizvadījušas Spānijas, Francijas un Baltkrievijas valstsvienības. Grupas pēdējā spēlē attiecīgi pārspējot Zviedriju, Melnkalni un Grieķiju.

Spānietēm panākums pret Zviedriju nācās ļoti grūti. Titula īpašniece Spānija, kas ar 64:60 pārspēja Zviedriju. Lai gan pēdējo spēles ceturksni spānietes iesāka ar desmit punktu handikapu 50:40, tomēr minūti pirms pamatlaika beigām Zviedrijas izlase panāca punkta atstatumu 60:61. Mača pēdējā sekundē spānietes realizēja divpunktu metienu un soda metienu, panākdamas 64:60. Rezultatīvākā spēlētāja uzvarētājām ar 13 punktiem bija Anna Krusa, bet zviedrietēm ar astoņiem punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Daniela Hamiltona.

Ar četrām uzvarām četros mačos šajā apakšgrupā triumfēja Spānija, bet pie diviem panākumiem tika Slovākija. Pēc tam sekoja Lietuva, bet pa vienai uzvarai Zviedrijai un Ungārija.

Tikmēr A apakšgrupas pirmajā cīņā vienas no favorītēm uz zeltu Francijas basketbolistes ar 79:67 uzveica Melnkalni. 25 punktus šajā cīņā guva francūziete Sandrīne Grudā, kurai arī astoņas bumbas zem groziem. Tikmēr Melnkalnes komandā ar 18 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Iva Perovanoviča. A apakšgrupā ar četriem panākumiem uzvarēja Francija, bet otro vietu ar trim uzvarām ieņēma Melnkalne. Tikmēr divi panākumi un trešā vieta Čehijai, bet Ukrainai viena uzvara, kamēr Rumānija čempionātu noslēdza ar četriem zaudējumiem.

Tikmēr B apakšgrupas pirmajā cīņā Baltkrievija pārliecinoši ar 82:57 uzveica Grieķiju. Zīmīgi, ka pirms čempionāta Baltkrievijas izlase sūdzējās par laukuma kvalitāti, bet šajā cīņā pret grieķietēm spēles laikā pazuda elektrība, kamdēļ mačs uz piecām minūtēm tika apturēts. Šajā duelī Baltkrievijas izlasē ar 20 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Marija Papova, bet 14 punktus Grieķijas izlases labā guva Zoja Dimitraka.B apakšgrupā ar četrām uzvarām četros mačos uzvarēja Baltkrievija, bet trīs panākumi Turcijas rēķinā. Tikmēr divas uzvaras bija Grieķijai, bet viens panākums Itālijai, kamēr Polija čempionātu noslēdza bez uzvarām.

Jau vēstīts, ka C apakšgrupā Horvātija ar 76:70 pieveica Lielbritāniju, bet Krievija ar 77:53 pārspēja Serbiju, tādejādi Latvijas valstsvienība turnīru noslēdza ceturtajā pozīcijā grupā un nākamo sacensību posmu nesasniedza. Lai Latvija varētu turpināt dalību čempionātā, šodien Lielbritānijai bija jāuzvar Horvātija vai Serbija jāuzveic Krievija, taču neviens no latvietēm vēlamajiem scenārijiem nepiepildījās. C apakšgrupas uzvarētāja ar trim panākumiem četrās spēlēs bija Krievija, bet otro vietu ieņēma Serbija. Tikmēr divi panākumi četros mačos bija Latvijai un Horvātijai, kas bijusi labāka savstarpējā spēlē, tāpēc ieņēma trešo pozīciju. Tikmēr Lielbritānija cieta zaudējumus visās četrās spēlēs un ieņēma piekto pozīciju.

Eurobasket Women 2015, piektā spēļu diena:

A apakšgrupa:

Francija 79:67  Melnkalne

Čehija 82:71 Rumānija

B apakšgrupa:

Baltkrievija 82:57 Grieķija

Turcija 50:44 Itālija

C apakšgrupa:

Horvātija 76:70 Lielbritānija

Serbija 53:77 Krievija

D apakšgrupa:

Spānija 64:60 Zviedrija

Slovākija 74:86 Ungārija

Lasi vēl